Kosmiczny wyczyn Messiego i Benzemy

Lionel Messi
Lionel Messi Pressfocus

We wtorkowy wieczór również Lionel Messi wraz z Karimem Benzema ustanowili nowy rekord w Lidze Mistrzów. Obaj panowie jako jedyni trafiali do siatki w 17 ostatnich edycjach najlepszych rozgrywek klubowych.

  • Lionel Messi i Karim Benzema pierwsi w historii Ligi Mistrzów strzelali gole w 17 kolejnych edycjach
  • Obaj piłkarze zanotowali po trafieniu we wtorkową noc w ramach 2. serii gier fazy grupowej

Nieprawdopodobna seria

Lionel Messi oraz Karim Benzema dokonali nieprawdopodobnego wyczynu we wtorkową noc. Argentyńczyk zdobył premierową bramkę w barwach PSG przeciwko Manchesterowi City (2:0). Tymczasem Francuz na chwilę zapewnił Królewskim remis podczas starcia z Sheriff (1:2).

Oba trafienia trzeba już uznać za historyczne. Wszystko za sprawą kosmicznej serii wspomnianych wyżej zawodników. Dzięki tym golom, zarówno Messi jak i Benzema umieszczali piłkę w siatce w kolejnych 17 edycjach Champions League.

Dwaj wielcy piłkarze zaczęli strzelać dla swoich klubów w elitarnych rozgrywkach w 2005 r.. Wówczas Messi zanotował trafienie w listopadzie, kiedy pokonał golkipera Panathinaikosowa. Natomiast Benzema pierwszego gola w UCL zdobył miesiąc później w starciu przeciwko Rosenborgu.

W aktualnej klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów prowadzi Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma na swoim koncie ma aż 135 bramek. Tuż za nim jest Lionel Messi (121), a podium zamyka Robert Lewandowski (73). Z kolei Karim Benzema ma o jedno trafienie mniej niż polski napastnik.

Przeczytaj również: Robert Lewandowski zapisał się na kartach historii Ligi Mistrzów

Komentarze