Parc des Princes
Parc des Princes fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Kimpembe: Nie zlekceważymy Atalanty

Obrońca Paris Saint-Germain, Presnel Kimpembe, zapewnia, że jego drużyna nie zlekceważy Atalantą Bergamo, z którą zmierzy się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Spotkanie rozegrane zostanie 12 sierpnia w Lizbonie, w ramach turnieju Final Eight.

Czytaj dalej…

Paryżanie mają nieco utrudnione zadanie, bowiem ze względu na wcześniej zakończone rozgrywki Ligue 1, nie mają zbyt wielu okazji do sprawdzenia swojej formy. Przed meczem z Atalantą będą mieli na koncie tylko dwa oficjalne spotkania od czasu powrotu do treningów. Jedno z nich mają już za sobą. W finale Pucharu Francji pokonali St. Etienne, natomiast w najbliższy weekend zmierzą się z Olympique Lyon, a stawką tego meczu będzie Puchar Ligi Francuskiej.

– Wróciliśmy do treningów 22 czerwca i od tego czasu mocno pracujemy. To prawda, że przed meczem z Atalantą będziemy mieli rozegrane tylko dwa oficjalne spotkania, ale nie będziemy mogli mieć żadnych wymówek, jeżeli chodzi o naszą formę fizyczną, ponieważ ciężko pracowaliśmy na treningach i wszystko idzie w dobrym kierunku – powiedział Kimpembe w rozmowie z RMC Sport.

Atalanta w ostatnich tygodniach potwierdziła swoje duże możliwości i cały czas ma szanse na zdobycie wicemistrzostwa Włoch. Francuski obrońca podkreśla, że on i jego koledzy są świadomi tego, na co stać drużynę z Bergamo.

– Atalanta jest bardzo niebezpieczną, ofensywnie grającą drużyną. Jesteśmy świadomi tego, na co ich stać. Mogę zapewnić, że na pewno ich nie zlekceważymy. Mam nadzieję na dobre spotkanie – mówił obrońca.

Komentarze