Kimmich nie ma wątpliwości. “Jesteśmy lepszym zespołem”

Joshua Kimmich
Joshua Kimmich PressFocus

Joshua Kimmich jest przekonany, że Bayern Monachium wywalczy awans do półfinału Ligi Mistrzów. We wtorkowy wieczór Bawarczyków czeka rewanżowy pojedynek z Paris Saint-Germain, w którym będą musieli odrabiać straty z pierwszego meczu.

PSG – Bayern. Kimmich wierzy w awans

Mecz na Allianz Stadium, który rozegrany został w ubiegłym tygodniu, toczył się pod dyktandu podopiecznych Hansiego Flicka. Bayern Monachium stworzył sobie w tym spotkaniu wiele sytuacji, ale zawiodła go skuteczność. W efekcie ze zwycięstwa 3:2 cieszyli się paryżanie.

– Ponieważ jesteśmy lepszym zespołem, jestem przekonany, że awansujemy. Byliśmy lepszą drużyną w pierwszym meczu, ale niestety wynik nie odzwierciedlał naszej postawy. Ale mimo to jestem przekonany, że możemy odwrócić losy rywalizacji w rewanżu – powiedział Kimmich, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Dużo będzie zależało od mentalności, ale także od skuteczności. Już w pierwszym meczu pokazaliśmy dobrą mentalność, ale nie byliśmy wystarczająco skuteczni. Tym razem jednak musimy wprowadzić na boisko jedno i drugie – kontynuował.

Kluczem do sukcesu Bayernu będzie nie tylko skuteczna gra pod bramką przeciwnika, ale także zatrzymanie ofensywy PSG z Kylianem Mbappe i Neymarem na czele. – W pierwszym meczu trzy razy groźnie zaatakowali i zdobyli trzy bramki. Poza tym PSG nie miało zbyt wielu szans. Ogólnie rzecz biorąc, byliśmy częściej przy piłce i stwarzaliśmy sobie sytuacje. Musimy teraz znaleźć sposób, aby te szanse wykorzystać – powiedział zawodnik Bayernu.

Wtorkowe spotkanie rozegrane zostanie na Parc des Princes. – Ogólnie rzecz biorąc, wolisz grać u siebie, ponieważ znasz tam wszystko: boisko, stadion, szatnię. Jesteś w znanym sobie otoczeniu. Myślę, że tak samo jest w przypadku PSG w Paryżu. Oczywiście brak kibiców jest korzyścią dla gości – dodał Kimmich.

Mecz, który odbędzie się 14 kwietnia (wtorek), rozpocznie się o godzinie 21:00. Dowiedz się więcej – sprawdź nasze typy na mecz PSG – Bayern.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 13. kwietnia 2021 20:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze