Mocne słowa Kane’a. “Celowanie w czołową czwórkę to za mało”

Tottenham pożegnał się w środę z Ligą Mistrzów i w tym sezonie ponownie nie doda do gabloty żadnego trofeum. Tę sytuację w zdecydowanych słowach skomentował Harry Kane. Anglik po raz kolejny podkreślił, że jego ambicją jest sięganie po puchary.

Harry Kane
PressFocus Na zdjęciu: Harry Kane
  • Tottenham w środę odpadł z Ligi Mistrzów już na etapie 1/8 finału
  • Wcześniej Koguty pożegnały się z Pucharem Anglii i Pucharem Ligi. Nie mają też szans na mistrzostwo Premier League
  • Tę sytuację skomentował Harry Kane. Anglik przyznał, że Spurs powinni sięgać po trofea

“Powinniśmy wygrywać trofea”

Nie milkną echa odpadnięcia Tottenhamu z Ligi Mistrzów. Koguty pożegnały się z elitarnymi europejskimi rozgrywkami już na etapie 1/8 finału. W dwumeczu AC Milan okazał się lepszy o jedną bramkę. To oznacza, że londyńczycy zanotują kolejny sezon bez trofeum. Kibice czekają na jakikolwiek triumf od 2008 roku – wtedy ich ulubieńcy sięgnęli po Puchar Ligi. W trwającej edycji Carabao Cup triumfował Manchester United. Tottenham nie dał rady Nottingham Forest już na etapie 1/16 finału. Niedawno Spurs pożegnali się też z Pucharem Anglii, a lepsi okazali się drugoligowi rywale z Sheffield United.

Rozmowa o walce o mistrzostwo również nie ma sensu. Do odwiecznych rywali, Arsenalu, Koguty tracą już 18 punktów. Nie ulega wątpliwości, że taka sytuacja nie podoba się Harry’emu Kane’owi. Anglik już kilka lat temu po raz pierwszy mówił o możliwości zmiany barw klubowych, jeśli Tottenham nie zacznie sięgać po trofea. Jego obecna umowa obowiązuje tylko do 30 czerwca 2024 roku. Niewykluczone, że kolejny stracony sezon skłoni 29-latka do odejścia z północnego Londynu.

Skończenie sezonu w czołowej czwórce to za mało. W tym miejscu, w którym jesteśmy jako klub, powinniśmy wygrywać trofea. Taki zawsze jest cel. To, że obecnie celujemy jedynie w pierwszą czwórkę to konsekwencja zbyt słabej gry – powiedział Kane.

Już w najbliższą sobotę Anglik wraz z kolegami zmierzy się z Nottingham Forest.

Zobacz też: Kolejna kontuzja Benzemy potwierdzona. Zdąży na Liverpool?

Tottenham
Nottingham Forest
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11 marca 2023 15:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze