Guardiola: większość moich graczy nigdy nie grało w półfinale LM

Josep Guardiola
Josep Guardiola Pressfocus

Na Parc des Princes obejrzeliśmy interesujący pojedynek półfinałowy. Pierwsza połowa bez dyskusyjnie należała do PSG, natomiast po przerwie role się odwróciły. Obywatele, dzięki golom De Bryune i Mahreza odnieśli cenne zwycięstwo wyjazdowe (2:1), które stawia ich w komfortowej sytuacji przed rewanżem.

Kluczowa była zmiana podejścia

Gdy sędzia zakończył pierwszą połowę, można było odnieść wrażenie, że Manchester City nie jest w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tymczasem zaraz po przerwie podopieczni Pepa Guardioli wrzucili szósty bieg i odrobili straty z nawiązką. Defensywa obywateli skutecznie odłączała od podań Neymara i Mbappe, czyniąc obu panów kompletnie obcych dla piłki.

Była to noc, w której Manchester City pokazał swoje prawdziwe oblicze. Drużyna zrobiła ogromny krok w kierunku historycznego finału Ligi Mistrzów. Guardiola, znów jest u szczytu świetności, z kolei jego piłkarze pewnie kroczą po następny puchar do klubowej gabloty.

Historia pisze się na naszych oczach

Chociaż żadna angielska drużyna w historii Ligi Mistrzów nie przegrała meczu rewanżowego wygrywając pierwszy, Pep Guardiola miał jasny przekaz dla swoich graczy.

Jeśli gramy nieśmiało i nie jesteśmy tym, kim jesteśmy, wszystko może się zdarzyć. PSG ma odpowiednią jakość, aby wrócić do walki o finał. Natomiast jeśli zagramy z jakością, tak jak w drugiej połowie, mamy szansę awansować do finału. To dopiero drugi raz w naszej historii, kiedy jesteśmy na tym etapie. Prawie 80 procent moich zawodników nigdy nie grało w półfinale Ligi Mistrzów. W rewanżu wszystko może się zdarzyć. Teraz jedziemy do Crystal Palace– oznajmił hiszpański trener.

Rewanżowa rywalizacja na Eithad również powinna dostarczyć nam wielu emocji. Maurcio Pochettino nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a porażka na własnym terenie tylko zmotywuje paryżan do lepszej gry na angielskiej ziemi. Ubiegłoroczny finalista zrobi wszystko, aby wyrzucić z elitarnych rozgrywek niebieski Manchester, przez co o nudzie nie ma nawet mowy.