Galtier wskazał przyczynę odpadnięcia PSG z Ligi Mistrzów

Christophe Galtier nie chciał komentować swojej przyszłości w Paris Saint-Germain po tym, jak jego zespół odpadł z Ligi Mistrzów już w 1/8 finału po dwóch porażkach z Bayernem Monachium.

Christophe Galtier
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Christophe Galtier
  • PSG znów szybko żegna się z Ligą Mistrzów
  • Galtier odniósł się do porażki swojego zespołu
  • Paryżanie nie dali rady w rywalizacji z Bayernem Monachium

Mbappe i spółka znów zawiedli

Paris Saint-Germain przegrało w dwumeczu 0:3 z Bayernem. W środę paryżanie udali się do Monachium, by próbować odrobić jednobramkową stratę z pierwszego meczu. Tymczasem zespół Galtiera stracił dwie kolejne bramki i pożegnał się z Ligą Mistrzów.

– Moja przyszłość? Naprawdę jest za wcześnie, aby o tym mówić. To oczywiście zależy od kierownictwa klubu i prezesa. Jest rozczarowanie. Klub wiązał z tymi rozgrywkami duże nadzieje. Teraz koncentruję się na końcówce sezonu z dużą energią i determinacją – mówił szkoleniowiec PSG po porażce w Monachium.

– Różnicę w tym dwumeczu zrobiły absencje w naszym składzie. Zarówno w pierwszym spotkaniu, jak i w rewanżu zabrakło nam kluczowych zawodników. W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji, natomiast po przerwie w głupi sposób straciliśmy bramkę. Na tym poziomie trzeba ustrzegać się takich błędów – dodał Galtier.

To był kolejny słaby koniec europejskiej kampanii francuskiego klubu, którego ekstrawaganckie wydatki na talenty takie jak Lionel Messi, Kylian Mbappe i Neymar pod wodzą katarskich właścicieli nie przyniosły jeszcze pucharu Ligi Mistrzów. Oczekuje się, że Galtier, który został mianowany następcą Mauricio Pochettino dopiero w lipcu ubiegłego roku, zapłaci za ostatnią porażkę klubu zwolnieniem.

Zobacz również: Gospodarze górą w hicie na Allianz, Liga Mistrzów znów nie dla PSG!

Komentarze