Borussia zgarnia 3 punkty w Mediolanie. Zapewnili sobie awans do 1/8 finału [WIDEO]

Borussia Dortmund pokonała 3-1 na wyjeździe AC Milan. Tym samym podopieczni Edina Terzicia zagwarantowali sobie grę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Borussia Dortmund
IMAGO / ZUMA Wire / Mickael Chavet Na zdjęciu: Borussia Dortmund
  • W pierwszej połowie sędzia podyktował dwa rzuty karne
  • Borussia Dortmund pokonała 3-1 AC Milan
  • Niemiecki klub zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów

Szalony początek w Mediolanie

Niecodzienna sytuacja podczas pierwszych 10 minut meczu wydarzyła się na San Siro. Najpierw w 6 minucie meczu arbiter podyktował rzut karny dla Milanu, za zagranie piłki ręką przez Nico Schlotterbecka. Do jedenastki podszedł Oliver Giroud. Francuz uderzył zbyt lekko i bramkarz Borussi nie miał problemów, aby obronić rzut karny. 3 minuty później sędzia wskazał na wapno po drugiej stronie boiska za faul Davide Calabrii. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marco Reus, który pewnie pokonał golkipera Milanu.

Podopieczni Stefano Pioliego wyrównali w 37 minucie za sprawą bramki Samuela Chukwueze. Nigeryjczyk dostał podanie na prawym skrzydle i przeprowadził indywidualną akcję. Po minięciu dwóch obrońców zszedł z piłką do środka i uderzył nie do obrony, a wynik zmienił się na 1-1. Tuż przed przerwą podwyższyć stan meczu mógł Calabria, lecz z bliskiej odległości główkował obok bramki.

Początek drugiej połowy nie rozpieszczał kibiców tak, jak w pierwszej części gry. Obie ekipy były zmuszone dokonać wymuszonych zamian ze względu na kontuzję. Po kwadransie gry skuteczną akcję przeprowadził zespół gości. Marcel Sabitzer wywalczył w pojedynku piłkę i znalazł w polu karnym swojego kolegę. Jamie Bynoe-Gittens oddał techniczne uderzenie, a piłka wleciała do bramki tuż przy lewym słupku.

W 69 minucie błąd w defensywie Milanu wykorzystał Marco Reus, który przejął piłkę i podał do Karima Adeyemiego. Ten przed polem karnym zatańczył z obrońcą “Rossonerich” i huknął zza pola karnego w stronę bramki. Mike Maignan był bliski zatrzymania strzału, lecz futbolówka po kontakcie z jego rękawicą minęła linię bramkową.

Ostatnie minuty meczu tak samo jak pierwsze były dość mocno szalone. Najpierw w 84 minucie tuż nad poprzeczką uderzył Fulkrug. Minutę później z atakiem wyszedł Milan, ale strzał Jovicia trafił w prawy słupek. Kilka chwil później to Borussia mogła mówić o pechu. Strzał napastnika BvB trafił w poprzeczkę.

AC Milan 1-3 Borussia Dortmund (10′ Reus, 37′ Chukwueze, 59′ Bynoe-Gittens, 69′ Adeyemi)

Milan: Maignan – Calabria, Thiaw (53′ Krunić), Tomori, Theo – Loftus-Cheek, Adli (77′ Jović), Reijnders – Chukwueze (77′ Traore), Giroud, Pulisić

Borussia: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck (55′ Ozcan), Bansebaini – Can, Sabitzer, Malen (56′ Adeyemi), Reus (79′ Brandt), Bynoe-Gittens (66′ Wolf) – Fullkrug