Portugalczycy katami Porto, Barca odwróciła losy meczu [WIDEO]

FC Barcelona w hicie grupy H w Lidze Mistrzów mierzyła się z FC Porto. W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji nie brakowało emocji na Estadio Olimpico. Katalończycy zostali zmuszeni do odrabiania strat. Na przerwę obie drużyny udały się z rezultatem remisowym (1:1).

FC Barcelona - FC Porto
  • Nie brakowało emocji w rywalizacji FC Barcelona – FC Porto
  • Obie drużyny zafundowały kibicom dobrą reklamę Ligi Mistrzów
  • W szeregach Katalończyków od pierwszej minuty grał Robert Lewandowski

Gra na wymianę ciosów w meczu FC Barcelona – FC Porto

FC Barcelona przystępowała do wtorkowego spotkania w elitarnych rozgrywkach z dziewięcioma punktami w tabeli grupy G. Podobnym bilansem legitymowali się zawodnicy FC Porto. Tym samym rywalizacja zapowiadała się bardzo ciekawie.

Robert Lewandowski wybiegł na plac gry w wyjściowym składzie. Reprezentant Polski bliski strzelenia gola w końcówce pierwszej połowy. Tymczasem wynik spotkania został otwarty w 30. minucie, gdy bramkę zdobył Eduardo Pepe. Piłkarz Smoków oddał strzał z mniej więcej 14 metrów.

Tymczasem do wyrównania Katalończycy doprowadzili w 32. minucie. W roli głównej wystąpił Joao Cancelo. Przy trafieniu Portugalczyka asystę zaliczył Pedri. Do końca pierwszej połowy więcej goli nie padło. Kolejna akcja z udziałem zawodników z Portugalii, która zamieniła się w gola, miała miejsce w 57. minucie. Wówczas Joao Cancelo zaliczył asystę, a na prowadzenie Blaugranę wyprowadził Joao Felix.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i trzy punkty zostały w Barcelonie. Po tej wygranej Katalończycy zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie H. Za ten sukces hiszpańska ekipa otrzyma dodatkowy bonus finansowy.