Tomasz Kędziora
Tomasz Kędziora fot. Grzegorz Wajda

El. LM: Dynamo, Gent i PAOK z awansem

We wtorek poznaliśmy trzy zespoły, które jako pierwsze wywalczyły awans do czwartej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Szansę występu w decydującej fazie kwalifikacji będą miały jedenastki Dynama Kijów, PAOK-u Saloniki i KAA Gent.

Czytaj dalej…

Dynamo Kijów bez większych problemów uporało się u siebie z holenderskim AZ Alkmaar, a wkład w zwycięstwo ukraińskiej drużyny miał również Tomasz Kędziora. Reprezentant Polski, który rozegrał pełne 90 minut, asystował przy drugiej bramce dla Dynama. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0.

W decydującej o awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów rundzie, Dynamo Kijów zmierzy się w dwumeczu z KAA Gent. Belgowie we wtorek okazali się lepsi od Rapidu Wiedeń, wygrywając u siebie 2:1.

Atut własnego boiska wykorzystał również PAOK Saloniki, który sprawił niespodziankę eliminując Benfikę Lizbona. Grecy wygrali 2:1 i w kolejnej rundzie przyjdzie im się zmierzyć z rosyjskim Krasnodarem.

W środę rozegranych zostanie pozostałych pięć spotkań trzeciej rundy kwalifikacyjnej. Tym razem do rywalizacji przystąpią drużyny ze ścieżki mistrzowskiej.

Wyniki wtorkowych spotkań trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów:

Dynamo Kijów – AZ Alkmaar 2:0 (0:0)
1:0 Gerson Rodrigues 49′
2:0 Shaparenko 86′

PAOK Saloniki – Benfica Lizbona 2:1 (0:0)
1:0 Giannoulis 63′
2:0 Zivkovic 75′
2:1 Rafa Silva 90′

KAA Gent – Rapid Wiedeń 2:1 (1:0)
1:0 Dorsch 36′
2:0 Yaremchuk (k.) 59′
2:1 Demir 90′

Komentarze