Sterling i Havertz poprowadzili Chelsea do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

Chelsea pokonała Borussię Dortmund 2:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i zakwalifikowała się do ćwierćfinału. The Blues do sukcesu poprowadzili Sterling oraz Havertz.

Kai Havertz
PressFocus Na zdjęciu: Kai Havertz
  • Zacięty bój na Stamford Bridge
  • Gole Sterlinga i Havertza zapewniły awans Chelsea
  • BVB nie zdołała przejąć inicjatywy w drugiej części spotkania

Awans Chelsea, Potter może odetchnąć z ulgą

Początek spotkania był dość wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła przejąć kontroli na boisku. Na początku do ofensywy przeszła Chelsea, a po kilkunastu minutach swoich sił próbowała też Borussia Dortmund. W pierwszych trzydziestu minutach w zasadzie działo się niewiele. Warto odnotować jedynie strzał w łupek Havertza oraz ładne uderzenie Reusa z rzutu wolnego.

Spore emocje zaczęły się w końcowej fazie pierwszej części gry, gdy znaczącą przewagę na placu gry zdobyli zawodnicy The Blues. Havertz trafił do siatki BVB, ale gol nie został uznany z uwagi na pozycję spaloną, na której był wcześniej Sterling. Chwilę później nie było już jednak wątpliwości. Sterling miał trochę szczęścia w polu karnym, wygrał przebitkę z Reusem i wyprowadził Chelsea na prowadzenie.

Po zmianie stron The Blues bardzo szybko podwyższyli na 2:0. Gospodarze po interwencji VAR otrzymali rzut karny za zagranie piłki ręką. Do piłki podszedł Havertz, który znów trafił w słupek. Próba została jednak powtórzona, bowiem piłkarze BVB zbyt szybko wbiegli w pole karne. Drugim razem Niemiec już się nie pomylił.

Po utracie drugiej bramki Borussia Dortmund nie zdołała przejąć inicjatywy na boisku. Chelsea poczuła się bardzo pewnie i kontrolowała boiskowe wydarzenia. Ekipa z Bundesligi miała spore problemy, aby realnie zagrozić bramce The Blues. Oglądaliśmy dużo gry w środku pola, natomiast mało sytuacji w polu karnym.

Chelsea mimo porażki 0:1 w pierwszym meczu awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.