Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci PressFocus

Bonucci: Fajnie być częścią historii, gdy zagrają ze sobą dwaj kosmici

Defensywa Juventusu FC może mieć dzisiaj mnóstwo pracy, mając za cel powstrzymanie Leo Messiego. Jednym z filarów obrony włoskiej ekipy jest Leonardo Bonucci, który przed wtorkowym starciem przekonywał, że tylko świetna gra zespołowa może być panaceum na powstrzymanie argentyńskiego zawodnika.

Defensywa Juventusu FC w trakcie trwającej kampanii straciła osiem goli w Serie A i cztery w Lidze Mistrzów. Stara Dama może się zatem pochwalić jedną ze stabilniejszych linii obrony w Europie. W elitarnych rozgrywkach mniejsze straty mają tylko Liverpool FC, Chelsea FC i FC Barcelona.

– Musimy zaprezentować taką postawę, która zapewniła nam zwycięstwo w derbach. Musimy być agresywną drużyną, która musi pokazać, że wie, po co pojawiła się na boisku, chcąc wygrać za wszelką cenę – powiedział Bonucci w trakcie przedmeczowej konferencji prasowej.

– Wierzę, że druga połowa naszego ostatniego derbowego spotkania, to początek nowej trudnej drogi. Z Barcą czeka nas świetne spotkanie, które pokaże nam, jak się rozwijamy – kontynuował Włoch.

Juventus przystępuje do swojej potyczki z celem, którym jest zwycięstwo w grupie G. Aby tak się stało, mistrz Włoch musi wygrać różnicą trzech lub więcej goli. Dlaczego? Pierwsze starcie między obiema ekipami zakończyło się triumfem Blaugrany 2:0.

Rywalizacja z udziałem Barcelony i Juve przebiegnie pod znakiem bezpośredniego pojedynku z udziałem Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Bonucci przekonywał, że tylko zespołowa gra może sprawić, że turyński zespół powstrzyma Argentyńczyka.

– To z pewnością przyjemność być częścią tej strony w historii piłki nożnej. Zmierzą się ze sobą dwie wspaniałe drużyny i będą miały w swoich składach dwóch najlepszych piłkarzy w historii – zaznaczył defensor Starej Damy.

– Będzie to świetny mecz, mając na uwadze to, że zagra w nim dwóch kosmitów, którzy między sobą dzieli się w ostatnich latach indywidualnymi wyróżnieniami – kontynuował Bonucci.

– Messiego można zatrzymać tylko zespołową postawą. To zawodnik, który w pojedynkę może przesądzić o losach spotkaniach. Jeśli będziemy grać drużynowo, będziemy mogli powstrzymać go, a jednocześnie pomóc naszemu mistrzowi. Widziałem, jak Ronaldo jest skoncentrowany na tym meczu. Chęć wygrania i bycia ważną postacią w tym spotkaniu jest dla niego bardzo ważna – podsumował Włoch.

Komentarze