Bild: Superliga może wywołać szalone decyzje dotyczące Ligi Mistrzów

Bayern Monachium - Paris Saint-Germain
Bayern Monachium - Paris Saint-Germain fot. PressFocus

Komitet Wykonawczy UEFA w piątek spotka się w celu omówienia tego, jak potraktować 12 klubów, które się zbuntowały i podjęły decyzję o utworzeniu Superligi. Bild daje do zrozumienia, że bardzo prawdopodobna jest dyskwalifikacja konkretnych ekip w Lidze Mistrzów. Jak się jednak okazuje, Paris Saint-Germain może nie zostać triumfatorem elitarnych rozgrywek, bo w grę ma wchodzić jeszcze jeden scenariusz.

W piątek możliwe surowe kary!

Prezydent Duńskiej Federacji Piłkarskiej i jednocześnie ważny członek Komitetu Wykonawczego UEFA w jednej ze swoich wypowiedzi zakomunikował, że w piątek mogą zostać podjęte decyzję, które wstrząsną europejskimi pucharami. Te słowa w błyskawicznym tempie obiegły świat. Josper Moller przekonywał, że 12 klubów, które zawarły sojusz w sprawie stworzenia nowych rozgrywek, mających być konkurencją dla Ligi Mistrzów, może zostać surowo ukaranych.

Najdotkliwiej mogłyby to odczuć takie ekipy jak: Chelsea FC, Manchester City i Real Madryt. Wymieniona trójka może stracić prawy gry w rozgrywkach Ligi Mistrzów. – W piątek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA. Spodziewam się wyrzucenia 12 klubów z – rzekł Josepr Moller cytowany przez DR Sporten.

Dwie opcje wchodzą w grę

Co się może stać, jeśli faktycznie trzy kluby w Lidze Mistrzów zostaną zdyskwalifikowane? Jak zakończą się elitarne rozgrywki? Opierając się na informacjach niemieckiego Bildu przedstawiamy poniżej konkretne możliwości.

▶ Scenariusz 1: Paris Saint-Germain zostaje zwycięzcą Ligi Mistrzów przy zielonym stoliku. Raczej mało prawdopodobne. Oznaczałoby to utratę ogromnej sumy pieniędzy z tytułu praw telewizyjnych.

▶ Scenariusz 2: Bayern Monachium, Borussia Dortmund i FC Porto uzupełniają stawkę półfinalistów. Mistrzowie i wicemistrzowie Niemiec z przedstawicielem ligi portugalskiej byli trzema z czterech ćwierćfinalistów (z PSG – przyp. red.)), którzy nie należą do klubów chcących stworzyć Superligę. Przedstawiciele Bundesligi i Smoków mogą w związku z tym zająć miejsca zdyskwalifikowanych drużyn. Jednocześnie mogą mieć szansę na triumf w rozgrywkach.

Odnotujmy, że pierwsze mecze półfinałowe Ligi Mistrzów odbędą się już 27 i 28 kwietnia. Rewanże odbędą się tydzień później.

Komentarze