Benfica – Bayern: Nagelsmann wykluczył udział dwóch ważnych graczy

Julian Nagelsmann
Pressfocus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann

Julian Nagelsmann pojawił się na konferencji prasowej przed meczem Benfica – Bayern. Trener mistrza Niemiec zdradził, że jego drużynie nie pomoże dwóch ważnych graczy.

  • Mecz Benfica-Bayern już 20 października
  • Przed tym pojedynkiem głos zabrał Julian Nagelsmann
  • Opiekun mistrza Niemiec wykluczył obecność dwóch ważnych dla niego piłkarzy

Nagelsmann wypowiedział się na temat sytuacji kadrowej

Bayern w miniony weekend wrócił na zwycięską ścieżkę i no nie z byle jakim przeciwnikiem. Rywalizował bowiem z Bayerem Leverkusen, który rozbił aż 5:1. Po tym spotkaniu monachijczycy są osłabieni, co na przedmeczowej konferencji prasowej potwierdził ich trener.

Leon jest przeziębiony i nie zagra. Mógłby zagrać, ale wtedy istnieje ryzyko dłuższej absencji. W przypadku Alphonso istnieje również ryzyko poważnej kontuzji. Jest kontuzjowany, ale nie doznał urazu strukturalnego. Damy mu 2 lub 3 dni przerwy – zdradził Julian Nagelsmann.

Miejsce kontuzjowanego Alphonso Daviesa najprawdopodobniej zajmie Lucas Hernandez. Kto zatem może zastąpić Leona Goretzkę? – Mamy wiele możliwości. Sabi zawsze grał w moim zespole na szóstce, to jego najlepsza pozycja. To będzie też dla niego pozycja na jutro – zapowiedział opiekun Bayernu, który zabrał także głos na temat Benfiki.

Typowa drużyna z najwyższej półki, z bardzo dobrymi piłkarzami. Lubią mieć piłkę, są przyzwyczajeni do gry w posiadaniu. Ich trener jest niesamowicie doświadczony. Zna kibiców i potrafi ich zainspirować. Grają bardzo zmiennie – wyjaśnił Julian Nagelsmann. Pojedynek Benfica kontra Bayern w Lidze Mistrzów, odbędzie się w środę 20 października.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 14:00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Czytaj także: Solskjaer w ogniu krytyki. Trener Manchester United zareagował

Komentarze