Poznaliśmy finalistów Ligi Konferencji. Obyło się bez niespodzianek

W półfinałach Ligi Konferencji Europy obyło się bez niespodzianek - West Ham United w regulaminowym czasie uporał się z Alkmaarem, a Fiorentina po dogrywce poradziła sobie z Bazyleą. W finale na Fortuna Arenie zmierzy się zatem zespół Violi z drużyną The Hammers.

Zeki Amdouni, Sofyan Amrabat i Lucas Martinez Quarta
IMAGO / AFLOSPORT Na zdjęciu: Zeki Amdouni, Sofyan Amrabat i Lucas Martinez Quarta
  • West Ham United i Fiorentina meldują się w finale Ligi Konferencji
  • Młoty wyeliminowały Alkmaar, a Viola okazała się lepsza od Bazylei
  • Do rozstrzygnięcia meczu w Szwajcarii potrzebna była dogrywka

West Ham nie zawiódł, Fiorentina odrobiła straty

West Ham United w pierwszym spotkaniu rozgrywanym na London Stadium wygrał 2:1 z Alkmaarem, dlatego przyjeżdżał do Holandii ze skromną zaliczką. Popularne Młoty w rewanżu nie zawiodły i po raz kolejny pokonały czwarty zespół Eredivisie – tym razem 1:0 po trafieniu Pablo Fornalsa.

W drugim półfinale Basel na własnym obiekcie mierzył się z Fiorentiną, która musiała odrobić jednobramkową stratę sprzed tygodnia (1:2). W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:1 dla Violi i potrzebowaliśmy dogrywki, w której gola na wagę awansu dla gości strzelił Antonin Barak.

Warto dodać, że w 109. minucie mecz został przerwany na kilka minut, ponieważ jeden z kibiców włoskiej ekipy potrzebował pomocy medycznej. Spotkanie finałowe Ligi Konferencji pomiędzy Fiorentiną a West Hamem United odbędzie się 7 czerwca o godzinie 21:00 na Fortuna Arenie w Pradze.

Alkmaar – West Ham United 0:1 (0:0) [1:3]

0:1 Fornals 90+4′

Basel – Fiorentina 1:3 (0:1) [3:4]

0:1 Gonzalez 35′

1:1 Amdouni 55′

1:2 Gonzalez 72′

1:3 Barak 120+9′