Ogromne emocje i kontrowersje w Sewilli, Roma wytrzymała napór Bayeru

Wiele działo się w spotkaniu między Sevillą i Juventusem w rewanżowym półfinale Ligi Europy. W regulaminowym czasie padł remis 1:1, a kwestia awansu do finału rozstrzygnie się dopiero w dogrywce.

Sevilla – Juventus
Pressfocus Na zdjęciu: Sevilla – Juventus

Sevilla pokonała przeciwności losu

Nie brakowało kontrowersji w rewanżowym meczu półfinału Ligi Europy miedzy Sevillą i Juventusem. Stara Dama już w samej pierwszej połowie zaprezentowała się o wiele lepiej, aniżeli przed tygodniem w Turynie. Mimo to obie drużyny na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie. Było to zasługą znakomitych parad Wojciecha Szczęsnego. Swoje dołożył również sędzia Danny Makiele. Holender nie zdecydował się podyktować rzutu karnego w doliczonym czasie pierwszej połowy, choć wydawało się, że Juan Cuadrado faulował Oliviera Torresa.

Druga połowa przyniosła wreszcie trafienia. Najpierw Dusan Vlahovic wykorzystał błąd obrońców i w 65. minucie otworzył wynik meczu. Juventus długo się z prowadzenia jednak nie cieszył. Zaledwie siedem minut później fantastycznym trafieniem z dystansu popisał się Suso, dzięki czemu doprowadził do wyrównania.

Sevilla dogrywkę rozpoczęła “z wysokiego C”. Juz w piątej minucie Eric Lamela wykorzystał wrzutkę Bryana Gila i skierował głową piłkę do siatki, wyprowadzając ekipę z Andaluzji na prowadzenie. Mimo gry w przewadze po czerwonej kartce dla Acuni Juventusowi nie udało się już wyrównać i to Sevilla mogła cieszyć się z awansu.