Mecze Lecha w Lidze Konferencji nie tylko online. “Chcemy spełniać misję publicznego nadawcy”

Mikael Ishak
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mikael Ishak

Lech Poznań rywalizuje w tej kampanii w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Tymczasem dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że spotkania mistrza Polski w europejskich pucharach będą transmitowane także u publicznego nadawcy.

  • Lech Poznań w Lidze Konferencji rywalizuje w grupie z Villarreal, Austria Wiedeń i Hapoelem Beer Sheva
  • Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski przekazał, że spotkania Kolejorza w roli gospodarza będą transmitowane na antenie TVP
  • Pierwsze spotkanie lechitów na otwartej antenie w Lidze Konferencji juz w najbliższy czwartek

TVP z prawami do meczów Lecha Poznań

Lech Poznań ma za sobą spotkanie w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy przeciwko Villarreal. Mistrz Polski był skazywany na porażkę w tym starciu. Kolejorz przegrał z trzecią aktualnie drużyną w tabeli La Liga, ale tanio skóry nie sprzedał. Lechici z prawdopodobnie najmocniejszym rywalem w grupie przegrali różnicą jednego gola (3:4).

Tymczasem dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski przekazał na Twitterze, że mecze z udziałem Kolejorza w roli gospodarza w Lidze Konferencji Europy będą transmitowane także na antenach TVP.

“Gratulując Lechowi Poznań bardzo dzielnej postawy z Villarrealem, pragnę poinformować, że wszystkie domowe mecze Mistrza Polski w LKE zobaczą Państwo w TVP. Robimy wszystko, co możemy, by funkcjonować na coraz bardziej wymagającym rynku i spełniać misję publicznego nadawcy” – napisał przedstawiciel publicznego nadawcy na popularnym portalu społecznościowym.

Lech już w przyszłym tygodniu zmierzy się na swoim stadionie z Austrią Wiedeń. Austriacka ekipa z rywalizacji z Hapoelem Beer Sheewa zremisowała bezbramkowowo swoim meczu pierwszej kolejki. Kolejorz do potyczki z teamem z Wiednia podejdzie po starciu z Pogonią Szczecin.

Czytaj więcej: LKE: Lech wziął udział w festiwalu strzeleckim, Fiorentina straciła punkty z Łotyszami

Komentarze