LKE: Lech wziął udział w festiwalu strzeleckim, Fiorentina straciła punkty z Łotyszami

Piłkarze Lecha Poznań

Wyniki czwartkowych meczów pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. Tylko w pierwszych ośmiu spotkaniach rozgrywanych o godzinie 18:45 padły 24 gole. Siedem trafień padło w starciu Villarreal – Lech Poznań, w którym ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił przedstawiciel La Liga (4:3). Ciekawe było też w boju Slovacko – Partizan, w którym miał miejsce remis (3:3).

Grad goli w meczu Villarreal – Lech, Fiorentina z wpadką

Lech Poznań do starcia z Villarreal podchodził w roli underdoga. Mimo wszystko mistrz Polski nie miał żadnych kompleksów w rywalizacji z ekipą La Liga. Podopieczni Johna van den Broma już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Później jednak ekipa Unaia Emery’ego wzięła się solidniej do pracy i wyszła na prowadzenie 3:1. Aczkolwiek lechici się takim obrotem wydarzeń nie załamali i zdołali doprowadzić do remisu 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do Francisa Coquelina i trzy punkty zainkasował Villarreal.

Tylko punktem po pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji musiała zadowolić się Fiorentina. Toskańczycy mierzyli się z RFS Rigas, ale nie spełnili pokładanych w nich nadziei. Viola tylko zremisowała (1:1) z ekipą z Łotwy. Przedstawiciel Serie A objął prowadzenie po golu Antonina Baraka w 56. minucie, ale go nie utrzymał do końca. Wynik rywalizacji Andrej Ilić i obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.

Ciekawe widowisko miało też miejsce na Mestevsky stadion Miroslava Valenty. Slovacko po 19 minutach prowadziło 2:0. Z kolei w 22. minucie czerwoną kartką ukarany został Kristijan Belić i goście musieli kończyć zawody w dziesięciu. Wydawało się, że Partizan jest na straconej pozycji. W drugiej połowie ekipa z Belgradu wzięła się jednak do pracy i nawet wyszła na prowadzenie 3:2. W każdym razie Michal Kohut 83. minucie zdobył bramkę na 3:3 i starcie czeskiej ekipy z Partizanem zakończyło się remisem.