Liga Konferencji: znani rywale polskich drużyn w I rundzie eliminacji

Piłkarze Pogoni Szczecin
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk poznały rywali w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Obie drużyny zaczną zmagania w rozgrywkach już w I rundzie.

  • O godzinie 13 w Nyonie odbyło się losowanie par I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy
  • Swoich przeciwników poznali przedstawiciele Pogoni Szczecin i Lechii Gdańsk
  • W środę 15 czerwca odbędzie się losowanie potencjalnych par II rundy kwalifikacyjnej

Pogoń z rywalem z Islandii, a Lechia z Macedonii Północnej

Raków Częstochowa to wicemistrz Polski i jednocześnie triumfator Pucharu Polski. W związku z tym nie zacznie zmagań w europejskich pucharach już 7 i 14 lipca, a dopiero w drugiej połowie przyszłego miesiąca. Swojego potencjalnego rywala pozna w środę. Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk to z kolei przedstawiciele PKO Ekstraklasy, którzy walkę o miejsce w fazie grupowej rozgrywek muszą zaczynać od samego początku.

Już wcześniej było jasne, że szczecinianie będą losowani z szóstej, a lechiści z pierwszej grupy. Jednocześnie można się było spodziewać tego, że rywale obu ekip nie będą z najwyższej półki. Ostatecznie Pogoń będzie rywalizowała z KR Rejkjawik z Islandii, a Lechia z Akademirą Pandev z Macedonii Północnej.

Pary I rundy eliminacji Ligi Konferencji z udziałem polskich drużyn:

Pogoń Szczecin – KR Reykjawik (Islandia)
Lechia Gdańsk – Akademija Pandev (Macedonia Północna)

Zwycięzcy wymienionych wyżej par znajdą się w II rundzie eliminacji. Mecze tej fazy rozgrywek będą rozgrywane 21 i 28 lipca. Tymczasem na 4 i 11 sierpnia zaplanowane są spotkania III rundy eliminacji. Z kolei 18 i 25 sierpnia odbędą się play-offy o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Czytaj więcej: Lech poznał pierwszego rywala na drodze do Ligi Mistrzów

Komentarze