Lech poznał rywala w eliminacjach do Ligi Konferencji

Pereira i Ishak
PressFocus Na zdjęciu: Pereira i Ishak

Lech Poznań nie ma już szans na grę w Lidze Mistrzów, ale w Lidze Konferencji już tak. W środę Kolejorz poznał rywala w drugiej rundzie kwalifikacji. Zostało nim gruzińskie Dinamo Batumi. Pierwszy mecz odbędzie się w Polsce.

  • W środę Lech Poznań poznał swojego rywala w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji
  • Dinamo Batumi przegrało w dogrywce ze Slovanem Bratysława w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów
  • To właśnie gruzińskie Dinamo będzie przeciwnikiem Kolejorza. Pierwszy mecz odbędzie się 21 lipca (w czwartek) w Poznaniu

Dinamo Batumi rywalem mistrza Polski

Lech Poznań pożegnał się już z marzeniami o grze w Lidze Mistrzów. Mistrz Polski wygrał, co prawda, pierwszy mecz z Karabachem (1:0), ale w rewanżu dał sobie wbić aż pięć bramek, strzelając zaledwie jedną. Dlatego też Kolejorz może już liczyć zaledwie na występy w Lidze Konferencji – o ile przebrnie rundy eliminacyjne. Lech poznał przeciwnika w drugiej z nich.

Dinamo Batumi po dogrywce przegrał ze Slovanem Bratysława. Wszystko wskazywało na to, że o awansie zadecyduje seria rzutów karnych. Wtem, w końcówce Słowacy strzelili gola olimpijskiego – bezpośrednio z rzutu rożnego. Tym samym mistrzowie Gruzji, ponownie jak Kolejorz, zamknęli sobie drzwi do występów w Lidze Mistrzów.

Poznaniacy po raz pierwszy zmierzą się z Dynamem w czwartek, 21 lipca. Rewanż w Gruzji odbędzie się tydzień później. Jeśli mistrz Polski nie poradzi sobie z tym rywalem, zanotuje kolejny z rzędu sezon bez europejskich pucharów.

Czytaj więcej: Olkiewicz w środę #20 Kiedy stanęliśmy w jednym szeregu z Lincoln Red Imps oraz The New Saints?

Komentarze