Lech walczy o marzenia i historyczny sukces. Na jaki skład postawi Van den Brom?

Lech Poznań w czwartek wieczorem rozpocznie bój o ćwierćfinał Ligi Konferencji w pierwszym meczu przeciwko szwedzkiemu Djurgardens IF. Na jakie jedenastki zdecydują się obaj szkoleniowcy? Media mają swoje typy.

Lech Poznań
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Lech Poznań
  • Lech rozpoczyna bój o ćwierćfinał Ligi Konferencji
  • Van den Brom ma do dyspozycji ten sam skład, co w poprzedniej rundzie
  • Początek meczu o godzinie 21:00

Kadra Lecha identyczna, jak na mecz z Bodo/Glimt

John van den Brom będzie mógł skorzystać z tych samych zawodników, którzy byli uprawnienie do gry z Bodo/Glimt w poprzedniej rundzie. Warto dodać, że szkoleniowiec Lecha Poznań mógł dokonać zmian tylko na tak zwanej liście B, na której umieszczeni są wychowankowie klubu i zawodnicy do 21. roku życia.

W drużynie Kolejorza nie ma żadnych absencji przed tym pojedynkiem. Według obecnych informacji żaden zawodnik nie jest kontuzjowany, żaden też nie musi pauzować za kartki. Do gry wraca natomiast Rafał Murawski, który pauzował w poprzednim meczu Ligi Konferencji z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Djurgardens IF nie uczestniczyło w fazie play-off i tym samym w czwartek rozegra pierwsze spotkanie w rundzie pucharowej Ligi Konferencji. Szwedzi zimą dokonali kilku transferów, a trzech nowych zawodników mogło znaleźć się na liście powołanych.

Piotr Świerczewski dla Goal.pl: Lech godnie reprezentuje nasz kraj
Mikael Ishak (Lech Poznań)

Lech w Europie Zapytam wprost: podoba się Panu obecna drużyna Lecha Poznań? – Tak. Na początku sezonu byłem raczej sceptycznie do niej nastawiony, nie byłem też zwolennikiem Johna van den Broma, ale z perspektywy czasu muszę przyznać, że mi się podoba. Są przede wszystkim konsekwentni w tym, co robią. Nie dość, że grają naprawdę dobrą

Czytaj dalej…

Do kadry zostali włączeni Carlos Moros Gracia, który ma na swoim koncie występy w ŁKS Łódź, Oliver Berg oraz Jacob Bergstrom. Ze składu wypadli natomiast Lucas Bergvall, Wilmer Odefalk oraz Oskar Fallenius. W czwartkowym meczu z Lechem nie wystąpi Rasmus Schuller, który pauzuje za nadmiar kartek.

Lech – Djurgardens: przewidywane składy

Lech: Bednarek – Pereira, Dagerstal, Milić, Rebocho – Karlstrom, Murawski – Ba Loua, Szymczak, Skóraś – Ishak.

Djurgardens: Zetterstrom – Johansson, Moros Grcia, Danielson, Andersson – Finndell, Berg, Eriksson – Asoro, Edvardsen, Wikheim.

Zobacz również: Lech Poznań – Djurgardens IF: typy, kursy, zapowiedź (09.03.2023)

Komentarze