Kosta Runjaić: Kryzys w Legii? Zależy od interpretacji

Legia Warszawa pokonała Zrinjski Mostar 2:0 w 4. kolejce Ligi Konferencji Europy. Legioniści są o krok od awansu do rundy play-off. Trener warszawian Kosta Runjaić powoli zapomina o kryzysie.

Kosta Runjaić
Obserwuj nas w
IMAGO / Grzegorz Wajda / ZUMA Wire Na zdjęciu: Kosta Runjaić
  • Legia Warszawa pokonała Zrinjski Mostar 2:0 w 4. kolejce Ligi Konferencji Europy
  • Legioniści prowadzą w grupie i są o krok od awansu do fazy play-off
  • Trener Kosta Runjaić powoli zaczyna zapominać o niedawnym kryzysie

Legia Warszawa wychodzi z kryzysu. Kosta Runjaić skomentował wygraną w LKE

Legia Warszawa utrzymała pozycję lidera grupy E Ligi Konferencji Europy. Legioniści w czwartej serii gier pokonali Zrinjski Mostar 2:0 po golach Rafała Augustyniaka i Josue. Do awansu do fazy play-off rozgrywek warszawianie potrzebują tylko jednego punktu lub potknięcia AZ Alkmaar.

POLECAMY TAKŻE

Na pomeczowej konferencji prasowej występ swojej drużyny ocenił Kosta Runjaić. Trener Legii odniósł się także do niedawnego kryzysu. Według Niemca takowego nie było.

– Czwartkowy mecz nie był łatwy, szczególnie pierwsze 20 minut. Zrinjski rozpoczął bardzo mocno, Bośniacy mieli spotkanie typu “wszystko albo nic”, nie mogli nic stracić. Poczułem energię gości, ale byliśmy przygotowani na taki rodzaj gry. Rywalizowaliśmy z dużym skupieniem i koncentracją, przy wysokim poziomie dyscypliny. Myślę, że wszyscy wykonali świetną robotę – ocenił Runjaić.

– Kryzys w Legii? Zależy od interpretacji. Nie miałem odczucia, że w takim się znaleźliśmy. Każdy proces wymaga czasu. Jesteśmy spokojni, ja również. Przegrywaliśmy, choć – moim zdaniem – graliśmy lepiej. Traciliśmy punkty z powodu błędów, pecha, a także jakości przeciwnika, daliśmy też wiele prezentów. Uważam, że powinniśmy mieć przynajmniej 3-4 punkty więcej w Ekstraklasie, ale jest, jak jest – odniósł się do kryzysu.

Komentarze