Awantura przed meczem Legii! Doszło do starć kibiców z policją [WIDEO]

Kibice Legii Warszawa nie weszli na stadion Aston Villi, bowiem policja zamknęła bramy obiektu. Przed Villa Park w Birmingham doszło do starć ze służbami porządkowymi. Trzech funkcjonariuszy zostało rannych, a oświadczenie ws. wydarzeń wydał klub z Anglii, który mówi o "zaplanowanych atakach na policjantów". Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

Starcia kibiców Legii z policją
Obserwuj nas w
IMAGO / David Davies Na zdjęciu: Starcia kibiców Legii z policją
  • Kibice Legii nie weszli na stadion Aston Villi
  • Wszystko przez fakt, że dostali oni zaniżoną pulę biletów, a władze zamknęły bramy Villa Park
  • Przed stadionem w Birmingham doszło do starć z policją
  • Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie poniżej

Awantura z udziałem fanów Legii

Mecz Aston Villi z Legią Warszawa z wysokości trybun chciała obejrzeć spora grupa kibiców Legii Warszawa. Anglicy jednak ograniczyli liczbę wejściówek. Zamiast 2100, kibice Legii dostali raptem 890 biletów. To spowodowało oburzenie fanów z Warszawy, którzy nie weszli na obiekt – podobnie, jak władze klubu ze stolicy. Ochrona wraz z policją zamknęła bramy obiektu dla przyjezdnych.

Z tego też powodu pod stadionem w Birmingham zgromadziła się spora grupa fanów “Wojskowych”, którzy zostali zamknięci w strefie pod areną meczu. Doszło do starć z lokalną policją. Według relacji świadków i materiałów wideo w funkcjonariuszy poleciały różne przedmioty.

Policja z Birmingham wydała komunikat

Obecnie nie możemy wpuścić kibiców gości do Villa Park ze względu na zamieszki na zewnątrz stadionu, w wyniku których w funkcjonariuszy rzucano pociskami. Trzech funkcjonariuszy zostało już rannych, a operacja policyjna jest kontynuowana – czytamy w oświadczeniu policji na Twitterze.

Aleksandra Kalinowska (Manager ds. marketingu i komunikacji w Legii Warszawa) przekazała na Twitterze, że goście oraz klienci biznesowi stołecznej ekipy również nie zostali wpuszczeni na stadion.

Oświadczenie Aston Villi: dopuszczono się planowanych aktów przemocy

Władze ekipy z Premier League wydały w mediach społecznościowych komunikat o zajściach, do jakich doszło przed obiektem “The Villas”.

Aston Villa Football Club może potwierdzić, że żaden kibic przyjezdny nie został wpuszczony na Villa Park na dzisiejszy mecz UEFA Europa Conference League z Legią Warszawa w następstwie zakrojonych na szeroką skalę zamieszek przed stadionem spowodowanych przez kibiców przyjezdnych – czytamy w komunikacie.

Około godziny przed rozpoczęciem meczu kibice Legii zaangażowali się w zaplanowane i systematyczne akty przemocy wobec funkcjonariuszy policji – dodano.

Czytaj więcej: Władze Legii bojkotują mecz z Aston Villą! To gest solidarności z kibicami

Komentarze