Liga Europy: Legia nie dała rady Lisom, Eintracht i Monaco z awansem – podsumowanie 5. kolejki

Rayan Cherki
PressFocus Na zdjęciu: Rayan Cherki

Wieczorne spotkania 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy obfitowały w gole. Polscy kibice nie mogą być jednak z tego powodu szczęśliwi, bo Legia przegrała w Leicester 1:3. Awans wywalczyły jednak drużyny Eintrachtu i Monaco. W trudnej sytuacji jest za to Real Sociedad.

Lisy pobiły Legię, Lyon z kompletem zwycięstw

Jest tylko jedna drużyna, która po pięciu kolejkach ma na koncie komplet zwycięstw. Mowa tu o Olympique’u Lyon. Les Gones przegrywali do przerwy 0:1 z Brondby, ale ostatecznie wygrali 3:1. W tej samej grupie Rangersi odnieśli ważne zwycięstwo nad Spartą Praga i również są już pewni awansu. Monaco poradziło sobie z Realem Sociedad, który na kolejkę przed końcem zajmuje trzecie miejsce i musi pokonać PSV, by zagrać w fazie pucharowej. W ten czwartek Holendrzy zdołali pokonać Sturm Graz 2:0. Leicester po piorunującej pierwszej połowie wypunktowali Legię Warszawa 3:1. Polacy nadal mają jednak szanse na awans, jeżeli w ostatniej serii gier pokonają Spartak Moskwa. Eintracht w ostatniej chwili wydarł remis Antwerpii, zaś Olympiakos skromnie pokonał Fenerbahce, zapewniając sobie wyjście z grupy obok drużyny z Frankfurtu.