Renato Sanches znów kontuzjowany. Mourinho: trudno to zrozumieć

Renato Sanches nie dokończył czwartkowego meczu Ligi Europy. Już w pierwszej połowie był zmuszony opuścić murawę w efekcie problemów zdrowotnych. Jose Mourinho przyznaje, że nie rozumie, dlaczego Portugalczyk tak często jest kontuzjowany.

Renato Sanches
  • AS Roma mierzyła się w czwartek w Lidze Europy z Sheriffem Tyraspol
  • Po niespełna trzydziestu minutach gry boisko musiał opuścić Renato Sanches
  • Jose Mourinho nie wie, dlaczego jego podopieczny tak często łapie urazy

“Próbujemy to zrozumieć”

Renato Sanches niegdyś uchodził za wielki talent. W 2016 roku Bayern Monachium za nastoletniego wówczas Portugalczyka płacił aż 35 milionów euro. Później znalazł się on na poważnym zakręcie, a świetna dyspozycja w Lille pozwoliła mu się odbudować. Na transfer zdecydowało się Paris Saint-Germain, które również później się zawiodło. Sanchesa nie opuszczały problemy zdrowotne, w efekcie czego nie był żadną gwarancją jakości.

Tego lata Portugalczyk został wypożyczony do AS Romy. W miniony weekend pokazał się z bardzo dobrej strony, strzelając bramkę w wygranym 7-0 starciu z Empoli. Był desygnowany do pierwszego składu również w czwartek, kiedy to rzymianie mierzyli się w Lidze Europy z Sheriffem Tyraspol. Po niespełna trzydziestu minutach gry złapał kolejny uraz i musiał jednak opuścić murawę.

– Wobec niego zawsze są wątpliwości. To trudno zrozumieć, dlaczego ciągle ma problemy zdrowotne. Bayern Monachium, PSG… teraz my próbujemy to zrozumieć. Zagrał w niedzielę 45 minut, później przez trzy dni odpoczywał, a teraz złapał kontuzję po 27 minutach – skarżył się Jose Mourinho.