Bezradny Raków. Atalanta wypunktowała mistrzów Polski [WIDEO]

Raków Częstochowa przegrał 0:2 z Atalantą Bergamo w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Mistrzowie Polski nie poradzili sobie na tle silniejszego rywala.

Jose Dos Santos Ederson
  • Raków Częstochowa przegrał 0:2 z Atalantą Bergamo
  • Mistrzowie Polski nieudanie zadebiutowali w Lidze Europy
  • Włoska drużyna nie dała Medalikom żadnych szans

Atalanta 2:0 Raków. Mistrzowie Polski bezradni [WIDEO]

Raków Częstochowa zaliczył nieudany debiut w europejskich pucharach. Mistrzowie Polski byli bezradni w przegranym 0:2 pojedynku z Atalantą. Gdyby nie dobra dyspozycja Vladana Kovacevicia wynik meczu mógłby być zdecydowanie wyższy. Włoska drużyna oddała na bramkę Medalików 29 strzałów, 10 z nich leciało w światło bramki. Podopieczni Dawida Szwargi wykonali zaledwie 3 próby.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale tuż po przerwie gospodarze dopięli swego. Gola na 1:0 zdobył De Ketelaere, który po dośrodkowaniu Zappacosty, świetnie uderzył głową. Nieco ponad kwadrans później wynik spotkania ustalił Ederson. Brazylijczyk również główką zaskoczył Kovacevicia.