Xavi wychwala Lewandowskiego. “Byłem zaskoczony”

Xavi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Xavi

FC Barcelona pokonała w sobotę Elche na Camp Nou 3-0, a dwa kolejne trafienie do swojego dorobku dołożył Robert Lewandowski. Reprezentanta Polski po meczu wychwalał Xavi, który zdradził, że nie spodziewał się po nim takiej postawy.

  • FC Barcelona pokonała Elche 3-0
  • Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski. W samej lidze ma na swoim koncie już osiem trafień
  • Xavi przyznał, że zaskoczyła go skromność reprezentanta Polski

Xavi zauroczony Lewandowskim

FC Barcelona bardzo dobrze prezentuje się na starcie obecnego sezonu i dotrzymuje kroku liderującemu Realowi Madryt. Fantastycznie do nowego zespołu wpasował się Robert Lewandowski, który nie potrzebował wiele czasu aby się zaaklimatyzować. Każdego tygodnia pojawiają się głosy zachwytu zaadresowane w stronę Polaka.

W sobotę “Duma Katalonii” mierzyła się na własnym terenie z Elche i zwyciężyła 3-0. Swój dorobek powiększył Lewandowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Łącznie w samej lidze ma na swoim koncie już osiem trafień.

Po meczu doczekaliśmy się kolejnych słów zachwytu ze strony Xaviego. Szkoleniowiec FC Barcelony zdradził, że był zaskoczony skromnością polskiego napastnika.

Byłem zaskoczony tym, jakim Robert Lewandowski jest człowiekiem. Jest bardzo skromny, pracowity, profesjonalny. To piłkarz głodny sukcesu, posiadanie go w drużynie jest luksusem – przekonuje Xavi.

W sobotę Xavi zdecydował się posłać do boju kilku zawodników, którzy w ostatnim czasie nie mieli wielu okazji do gry.

Niezależnie od tego, kto gra, nie da się odróżnić. Wszyscy starają się jak mogą. Myślę, że bardzo dobrze zarządzamy podziałem minut, tak aby każdy był zaangażowany, podobnie jak kibice. Wszyscy ciężko pracują. Wiemy, jaka jest presja w Barcelonie. Nasze wyniki się poprawiły, ale nadal musimy pracować nad sobą, musimy zachować spokój i być pokorni. Każdy mecz jest dla nas egzaminem – uważa hiszpański trener.

Zobacz również: Robert Lewandowski ponownie zachwycił. FC Barcelona liderem La Ligi

Komentarze