Xavi wytypuje piłkarzy, którzy latem opuszczą FC Barcelonę

Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego, FC Barcelona skupia się teraz na jak najszybszym rozwiązaniu problemu finansowego fair play. Pewne jest, że Duma Katalonii będzie musiała sprzedać kilku zawodników. Wkrótce Xavi ma spotkać się z tymi, z którymi nie wiąże przyszłości.

Xavi Hernandez
IMAGO / Sergio Ruiz Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • Barcelona musi rozwiązać problem finansowego fair play
  • Katalończycy nie unikną sprzedaży kilku zawodników latem
  • Xavi wkrótce wskaże piłkarzy, którzy opuszczą klub

Kto latem opuści FC Barcelonę?

Sprzedaż zawodników stanie się kluczowa dla FC Barcelony w najbliższym czasie, by dokonać wzmocnień. W rezultacie kilka gwiazd blaugrany zostało powiązanych z odejściem z klubu, a według katalońskiego Sportu Xavi Hernandez będzie rozmawiał z tymi zawodnikami, którzy nie będą częścią jego planów na następny sezon i poinformuje ich o prawdopodobnej sprzedaży podczas letniego okienka.

Obowiązkiem Xaviego jest poinformowanie tych graczy, że zostaną wystawieni na listę transferową, a 43-latek ma z nimi rozmawiać w tym tygodniu. Zgodnie z doniesieniami, Barcelona priorytetowo potraktowała sprzedaż piłkarzy, którzy nie grali regularnie pod wodzą Xaviego w tym sezonie. To między innymi Ansu Fati, Ferran Torres, Franck Kessie i Jordi Alba.

Teraz Xavi będzie rozmawiał z każdym zawodnikiem indywidualnie i wyjaśni, że blaugrana naciska na ich odejście z powodu problemów finansowych. Biorąc pod uwagę, że wszyscy wyżej wymienieni gracze są niechętni do odejścia, okaże się, czy rozmowy będą miały jakikolwiek wpływ na ich losy lub wpłyną na ich decyzje w przyszłości.

Zobacz również: Barcelona jednak nie rezygnuje z młodego napastnika

Komentarze