Xavi rozczarowany zachowaniem kibiców Athletiku, którzy rzucali na murawę fałszywe banknoty

Szkoleniowiec FC Barcelony, Xavi Hernandez przyznał, że rozczarowało go zachowanie kibiców Athletiku Bilbao, którzy podczas niedzielnego meczu obu drużyn wznosili okrzyki przeciwko Dumie Katalonii związane ze sprawą Negreiry, a także rzucali na murawę fałszywe banknoty z napisem mafia.

Xavi Hernandez
PressFocus Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • Za Barceloną ciągnie się skandal korupcyjny
  • Duma Katalonii w latach 2001-18 miała wpływać na przychylność sędziów
  • Xavi skomentował zachowanie fanów Athletiku

Xavi odniósł się do rzucania fałszywych banknotów

FC Barcelona odwiedziła San Mames w niedzielę i wygrała z Athletic Bilbao 1:0 po bramce Raphinhy. Pozytywny wynik ugruntował pozycję blaugrany na szczycie La Liga, ale nadal pojawiają się wymowne nagłówki gazet w związku z trwającym skandalem korupcyjnym, w wyniku którego Duma Katalonii jest oskarżana o kupowanie przychylności sędziów poprzez płatności dokonywane na rzecz byłego wiceprzewodniczącego Komitetu Technicznego sędziów Enriqueaz Negreiry, w latach 2001-2018.

Podczas meczu można było usłyszeć fanów Athletiku, którzy nawoływali do zdegradowania Barcelony do Segunda Division jednocześnie rzucając banknoty z napisem „mafia $” na boisko.

– Szanuję fanów z San Mames. Zawsze dobrze mnie traktowali, ale byłem zaskoczony wrogą atmosferą wobec Barcy. Smutno było na to patrzeć. Klub jest oceniany teraz przedwcześnie, co nie wydaje mi się dobre dla społeczeństwa. Każdy może wyrażać swoją opinię, a ja szanuję wszystkie opinie, niezależnie od tego, czy się z nimi zgadzam, czy nie, ale zasmuciło mnie takie zachowanie. Ale nie rozmawiamy o tym w szatni – przyznał Xavi.

Zobacz również: Atrakcyjna klauzula w kontrakcie gwiazdora FC Barcelony. Zainteresowanie ze strony potentatów

Komentarze