Xavi na dłużej w FC Barcelonie!

FC Barcelona poinformowała o przedłużeniu umowy z Xavim Hernandezem do 2025 roku. Piłkarska legenda klubu ugruntowała swoją pozycję, sięgając w ubiegłym sezonie po wymarzone mistrzostwo Hiszpanii.

Xavi Hernandez
Obserwuj nas w
IMAGO / Pressinphoto Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • Xavi Hernandez przedłużył swój kontrakt z Barceloną o kolejny sezon. Nowa umowa obowiązuje do 2025 roku
  • W kontrakcie istnieje klauzula umożliwiająca przedłużenie współpracy o kolejne dwanaście miesięcy
  • 43-latek sięgnął z klubem po mistrzostwo kraju, a także Superpuchar Hiszpanii

Xavi Hernandez doceniony w Barcelonie. Nowa umowa stała się faktem

Niebawem miną dwa lata, odkąd Xavi Hernandez przejął stery w FC Barcelonie. Trener zastąpił Ronalda Koemana w fatalnym momencie dla klubu. Sytuacja finansowa była opłakana, a obecna kadra wydawała się wykluczać możliwość walki o trofea.

Była piłkarska legenda zespołu szybko wzięła się do pracy. Brała udział w negocjacjach transferowych, szukała nowych rozwiązań i blisko współpracowała z Joanem Laportą i dyrektorami. Jednocześnie wyniki zaczęły zgadzać się na boisku. W wyniku tego Blaugrana wróciła w minionej kampanii na tron w Hiszpanii, wcześniej sięgając też po krajowy superpuchar.

Te osiągnięcia zostały docenione przez klub. W piątek Duma Katalonii poinformowała oficjalnie o przedłużeniu z Xavim umowy do 2025 roku. Mało tego, kontrakt zawiera klauzulę, pozwalającą przedłużyć współpracę o dodatkowy sezon.

Blaugrana dobrze weszła w kampanię 2023/2024. Wielkim celem jest podtrzymanie dominacji w kraju i co najmniej awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W sobotę Xavi będzie mógł celebrować nowy kontrakt, jeżeli jego zespół pokona u siebie Celtę Vigo.

Czytaj więcej: Objawienie początku sezonu La Ligi na celowniku Barcelony.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze