Xabi Alonso uciszył plotki. Nowy kontrakt Hiszpana

Xabi Alonso
Xabi Alonso PressFocus

W ostatnim tygodniu niemieckie media donosiły, że Xabi Alonso obejmie po sezonie Borussię Moenchengladbach. Real Sociedad szybko zareagował na te doniesienia. Dziś poinformował, że Hiszpan przedłużył kontrakt z drugą drużyną baskijskiego klubu do 2022 roku.

Xabi Alonso na dłużej w San Sebastian

Po zakończeniu obecnego sezonu drużynę Borussii Moenchengladbach opuści Marco Rose, który obejmie Borussię Dortmund. W zeszłym tygodniu Bild informował, że od następnej kampanii u steru Źrebaków stanie Xabi Alonso. Hiszpan w przeszłości występował w Niemczech w barwach Bayernu Monachium. Informację tę traktowano już niemal oficjalnie.

Tymczasem klub z Krainy Basków postanowił szybko uciąć spekulacje. W piątek Real Sociedad poinformował, że Xabi Alonso pozostanie trenerem drugiej drużyny także w kolejnym sezonie. Wychowanek Txuri-urdin przedłużył kontrakt do czerwca 2022 roku.

W oficjalnym komunikacie klubu możemy przeczytać, że “Xabi Alonso jest podekscytowany dalszym rozwojem projektu i zadowolony z rozwoju Zubiety [szkółki Realu Sociedad – przyp. red.] w ostatnim czasie”. Hiszpan zapewnia, że “chce dalej rozwijać się w projekcie”, a także, że “ma w tym sezonie więcej ambicji i celów, które sprawiają, że nadal będzie stawiać sobie wyzwania”.

Dalej nie znamy zatem nowego szkoleniowca, który od lipca przejmie kontrolę nad Borussią Moenchengladbach. Xabi Alonso świetnie radzi sobie z rezerwami Realu Sociedad. Na trzecim poziomie rozgrywkowym drużyna zajmuje pierwsze miejsce w grupie A.

Komentarze