La Liga: poniedziałek dla gości

Aissa Mandi
PressFocus Na zdjęciu: Aissa Mandi

W poniedziałek dokończona została rywalizacja w 18. kolejce La Liga. W obu spotkaniach trzy punkty trafiły na konto gości. W pierwszym meczu Getafe pokonało na wyjeździe 3:1 Elche, natomiast w drugim Real Betis pokonał 2:0 Huescę.

Elche – Getafe 1:3

Mecz na Estadio Manuel Martinez Valero świetnie ułożył się dla gospodarzy, którzy prowadzili już od czwartej minuty po trafieniu Raula Gutiego. Goście jeszcze przed przerwą zdołali jednak doprowadzić za sprawą Cucu. W drugiej połowie Getafe miało ułatwione zadanie, bowiem od 52. minuty grało z przewagą jednego zawodnika, bowiem czerwoną kartką ukarany został Ivan Marcone. Goście wykorzystali liczebną przewagę i zaaplikowali rywalom kolejne dwa gole. Najpierw prowadzenie dał im Jaime Mata, a cztery minuty przed końcem rzut karny wykorzystał Angel.

Huesca – Real Betis 1:2

W drugim poniedziałkowym również obeszło się bez niespodzianki. Ostatnia w tabeli Huesca nie sprostała na własnym stadionie wyżej notowanemu Realowi Betis. Goście z Sewilli losy rywalizacji rozstrzygnęli w ostatnim kwadransie. W 78. minucie prowadzenie dał im Aissa Mandi, a w doliczonym czasie gry na 2:0 podwyższył Antonio Sanabria.