Vinicius Junior w konflikcie z prezesem La Liga. Ostra odpowiedź Brazylijczyka

Javier Tebas niedługo po wypowiedzi Vinciusa Juniora na temat rasizmu na stadionach La Liga postanowił skomentować jego słowa. Prezes ligi hiszpańskiej zaczął pouczać Brazylijczyka, a ten go zripostował.

Vinicius Junior
Pressfocus Na zdjęciu: Vinicius Junior
  • W niedzielę w meczu Valencii z Realem Madryt doszło do kolejnego ataku rasistowskiego na Viniciusa Juniora
  • Prezes La Liga Javier Tebas, zamiast potępić rasistowskie ataki na Brazylijczyka postanowił pouczać zawodnika jak ten powinien się zachować
  • Skrzydłowy zjadliwie skomentował słowa Hiszpana

Vinicius Junior w kontrze do Javiera Tebasa

Po raz kolejny w obecnym sezonie Viniciusa Junior padł ofiarą rasistowskich ataków. Podczas meczu z Valencią Brazylijczyk regularnie był obrażany, a sprowokowany nie wytrzymał i po szarpaninie z zawodnikami gospodarzy wyleciał z boiska. 

22-latek skomentował skandaliczne zachowanie kibiców Nietoperzy na Instagramie. Z odpowiedzią przyszedł mu prezes La Liga Javier Tebas. Zareagował on na wypowiedź skrzydłowego Realu Madryt dość ostro. Wskazał, że liga hiszpańska nie ma kompetencji do nakładania kar za rasizm, a zawodnik nie stawił się na proponowane spotkania.

Jako że ci, którzy powinni to zrobić, nie wytłumaczyli ci, co robi i co może La Liga w przypadkach rasizmu, próbowaliśmy ci to wytłumaczyć my, ale nie stawiłeś się na żadnym z dwóch spotkań, o które sam prosiłeś. Przed krytykowaniem i obrażaniem La Ligi musisz odpowiednio się doinformować. Nie daj się manipulować i dobrze zrozum kompetencje każdej ze stron i pracę, jaką razem wykonujemy – stwierdził Hiszpan.

Szybko z odpowiedzią nadszedł mu Vinicius. Zawodnik Los Blancos skrytykował postawę Tebasa. 

Prezes La Liga kolejny raz nie krytykuje rasistów, ale pojawia się w mediach społecznościowych, by mnie zaatakować. Niezależnie ile mówisz i jak mocno udajesz, że tego nie widzisz, to obraz rozgrywek został naruszony. Zobacz odpowiedzi na swoje wpisy, zdziwisz się… Pomijanie siebie czyni cię równym rasistom. Nie jestem twoim kolegą, żeby rozmawiać o rasizmie. Żądam działań i kar. Hashtag mnie nie rusza – stwierdził Brazylijczyk.

Javier Tebas podczas swojej kadencji prezesa ligi hiszpańskiej zdążył podpaść już wielu klubom i działaczom. Hiszpan jest w fatalnych stosunkach m.in. z FC Barceloną. Wiele wskazuje na to, że ochłodzeniu ulegną jego relacje również z kierownictwem Realu Madryt.

Czytaj również: Gwiazda Realu Madryt ma dość. Rozważy odejście z klubu?

Komentarze