Gwiazda Realu Madryt ma dość. Rozważy odejście z klubu?

Wydarzenia z meczu Valencii z Realem Madryt mogą nieść poważne konsekwencje dla obu stron. Vinicius Junior oskarżył kibiców Nietoperzy o rasizm, a Królewscy stoją murem za lekarzem. Sam zawodnik, według redakcji ESPN jest mocno przybity licznymi incydentami rasistowskimi w La Liga i rozważa nawet odejście z Realu Madryt.

Vinicius Junior
Pressfocus Na zdjęciu: Vinicius Junior
  • Vinicius Junior w meczu z Valencią był obrażany na tle rasowym przez kibiców gospodarzy, a kamery zarejestrowały go płaczącego na murawie
  • Brazylijczyk czuje się mocno zraniony, gdyż nie jest to pierwszy tego typu incydent w meczu La Liga
  • Otoczenie piłkarza zaoferowało mu możliwość odejścia z obozu Królewskich

Rasizm zmusi Viniciusa do podjęcia radykalnych kroków

Do skandalicznych scen doszło podczas niedzielnego meczu na Estadio de Mestalla. Valencia wygrała 1:0 z Realem Madryt, jednak najwięcej mówi się o zachowaniu jej kibiców, a także Viniciusa Juniora. Brazylijczyk został w doliczonym czasie wyrzucony za uderzenie jednego z piłkarzy rywala w twarz. 

Skrzydłowy był jednak nieustannie prowokowany przez kibiców Valencii, którzy wielokrotnie obrażali go na tle rasowym. 22-latek dosadnie skomentował sceny z Walencji na swoim Instagramie. Szokujące informacje dotyczące jego przyszłości przekazali dziennikarze brazylijskiego oddziału ESPN.

Zgodnie z ich informacjami, otoczenie zawodnika zaoferowało piłkarzowi możliwość odejścia z Los Blancos. Sam Brazylijczyk nie podjął jeszcze żadnych konkretnych decyzji, choć Fabrizio Romano jest przekonany, że Vinicius Jr. nie rozważa na obecną chwilę przenosin do innego klubu.

Przeczytaj też: Ancelotti grzmi po spotkaniu z Valencią. “Mecz powinien zostać przerwany”

Komentarze