Real zgubił punkty na Mestalla, koszmarna kontuzja obrońcy [WIDEO]

Valencia CF zdołała zaskoczyć u siebie Real Madryt i po upływie 30 minut prowadziła już w hicie La Ligi 2:0. Vinicius ustrzelił dublet na remis, ale końcówkę meczu zdominowała paskudnie wyglądająca kontuzja Mouctara Diakhaby'ego.

Hugo Duro
IMAGO / Photo Players Images Na zdjęciu: Hugo Duro
  • Valencia CF niespodziewanie wyszła na dwubramkowe prowadzenie podczas sobotniego spotkania z Realem Madryt
  • Do remisu odpowiedział za sprawą dubletu Vinicius Junior
  • W końcówce poważnie wyglądającej kontuzji doznał Mouctar Diakhaby

Vinicius samodzielnie odrobił straty. Poważna kontuzja Diakhaby’ego

Jednym z hitów 27. kolejki La Ligi było spotkanie Valencii CF z Realem Madryt. Rzecz jasna faworytami spotkania byli przewodzący stawce Królewscy, ale w ostatnich latach ich pojedynki z Nietoperzami bywały bardzo wyrównane.

Chyba jednak żaden z fanów na Estadio Mestalla nie spodziewało się tak udanej pierwszej połowy. W 27. minucie piłkę w łatwy sposób stracił Fede Valverde. Przejął ją Javi Guerra, który uruchomił Dimitriego Foulquiera. W polu karnym Fran Perez skiksował, ale trafił w Hugo Duro, który głową otworzył wynik.Los Che bynajmniej nie schowali się po tym za podwójną gardą. Roman Jaremczuk stał na tyle wysoko, by wykorzystać katastrofalne podanie Daniego Carvajala. Obrońca Los Blancos usiłował wycofać do Andrija Łunina, ale zagrał niechlujnie. Futbolówkę przejął rodak bramkarza Realu, minął go i bez problemu trafił do siatki.

Chyba jednak żaden z fanów na Estadio Mestalla nie spodziewało się tak udanej pierwszej połowy. W 27. minucie piłkę w łatwy sposób stracił Fede Valver

Jeszcze przed przerwą goście złapali kontakt za sprawą trafienia Viniciusa. To nie był koniec popisów Brazylijczyka, swoją drogą, niemiłosiernie wygwizdanego na Mestalla. Skrzydłowy gości po przerwie dołożył drugą bramkę, która ostatecznie ustaliła wynik.

Końcówkę spotkania zdominowała jednak sytuacja z 87. minuty. Aurelien Tchouameny wpadł na Mouctara Diakhaby’ego. Po powtórkach i dramatycznych reakcjach obecnych na boisku piłkarzy można zakładać, że kontuzja jest niezwykle poważna. Francuza zniesiono na noszach.

W doliczonym czasie gry arbiter podyktował jeszcze rzut karny dla Valencii, ale po konsultacji z VAR-em wycofał swoją decyzję. Ostatecznie starcie zakończyło się remisem 2:2, a sędzia zaprosił piłkarzy do szatni w mocno kontrowersyjnym momencie, bo podczas groźnego ataku Królewskich. Tym samym podopieczni Carlo Ancelottiego mają obecnie siedem punktów przewagi nad Gironą i dziewięć nad FC Barceloną. Te drużyny swoje mecze w ramach tej kolejki rozegrają w niedzielę.