UEFA może zawiesić Barcelonę

FC Barcelona ma ostatnio kłopoty związane z pozwem prokuratury przeciwko klubowi w sprawie możliwej korupcji w płatnościach na rzecz byłego wiceprzewodniczącego komisji sędziowskiej – Jose Marii Enriqueza Negreiry. El Confidencial dotarł do wiadomości dotyczącej możliwej kary dla Katalończyków.

Gavi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gavi
  • Jeśli zarzuty korupcyjne skierowane w FC Barcelona okażą się prawdziwe, to klub może się po takim ciosie nie pozbierać
  • El Confidencial przekonuje, że Katalończykom grozi dyskwalifikacja z europejskich pucharów
  • Takie okoliczności mogłyby sprawić, że klub z Camp Nou nie mógłby korzystać z dźwigni finansowych

FC Barcelona może zostać dotkliwie ukarana

FC Barcelonie grozi zawieszenie w europejskich pucharach. Zgodnie z regulaminem UEFA, klubom nie wolno stosować żadnych nielegalnych metod wpływania na wyniki meczów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. W innym przypadku organizacja zastrzega sobie prawo do wycofania klubu z udziału w rozgrywkach europejskich. Taka dyskwalifikacja może trwać tylko jeden sezon. Decyzja ma zapaść w czerwcu.

Jak zauważa El Confidencial, w przypadku zawieszenia w europejskich rozgrywkach Barcelona poniesie w przyszłym sezonie wielomilionowe straty. Zgodnie z nowymi przepisami La Liga przy takim obrocie wydarzeń Barca nie będzie już mogła korzystać z dźwigni ekonomicznej, więc zawieszenie będzie poważnym ciosem dla klubu.

Czytaj więcej: Miarka się przebrała, FC Barcelona przechodzi do ataku

Komentarze