Organizacja Klubowych Mistrzostw Świata pod znakiem zapytania

Carlo Ancelotti
Pressfocus Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Jak zapowiedział Carlo Ancelotti, celem Realu Madryt na najbliższy sezon jest zdobycie wszystkich sześciu trofeów. Problem w tym, że z uwagi na nietypowy termin rozgrywania mundialu, pod znakiem zapytania stoi organizacja Klubowych Mistrzostw Świata. Królewscy czekają na informację od FIFA w tej sprawie.

  • Termin KMŚ w tym roku koliduje z Mistrzostwami Świata w Katarze
  • Istnieje ryzyko, że turniej mógłby się nie odbyć
  • Zaniepokojenie z tego powodu wyraziły władze Realu Madryt

Realowi zależy na wszystkich rozgrywkach

Real Madryt po udanym ubiegłym sezonie ma ambitny plan na najbliższą kampanię. Carlo Ancelotti zapowiedział, że celem klubu jest zdobycie wszystkich sześciu możliwych trofeów. Jedynymi drużynami, którym udało się zdobycie tzw. sekstetu są FC Barcelona i Bayern Monachium.

Pod znakiem zapytania stoi jednak organizacja tegorocznych Klubowych Mistrzostw Świata. Takie informacje przekazali dziennikarze portalu Relevo. Spowodowane jest to terminem rozgrywania Mistrzostw Świata w Katarze, które rozpoczynają się 21 listopada. 

Istnieją poważne wątpliwości, czy turniej w ogóle się odbędzie. Zaniepokojenie z tego powodu wyraża Real Madryt, który nie otrzymał jeszcze żadnej informacji od FIFA w tej sprawie. W ubiegłym roku tytuł najlepszej klubowej drużyny na świecie wywalczyła Chelsea Londyn.

Przeczytaj: “Do wygrania jest sześć trofeów i chcemy mieć wszystkie u siebie”

Komentarze