Sergi Roberto będzie musiał poddać się operacji

Sergi Roberto
fot. PressFocus Na zdjęciu: Sergi Roberto

FC Barcelona w oficjalnym komunikacie opublikowanym za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformowała, że Sergi Roberto wkrótce przejdzie operację biodra. Interwencja chirurgiczna jest potrzebna u piłkarza, bo ten zmaga się z kontuzją mięśnia uda.

  • FC Barcelona będzie musiała sobie przez dłuższy czas bez Sergi Roberto
  • 29-latka czeka operacja biodra, o czym poinformował klub z Camp Nou
  • Spekuluje się, że zawodnik będzie pauzował cztery miesiące

Sergi Roberto przejdzie operację

FC Barcelona po rozegraniu czternastu ligowych kolejek legitymuje się dorobkiem 23 punktów na koncie. W najbliższy weekend Katalończycy zmierza się w roli gospodarza z Realem Betis. Na pewno w tym starciu nie będzie mógł wystąpić Sergi Roberto.

W tej kampanii 29-latek wystąpił łącznie w 12 meczach, licząc wszystkie rozgrywki. Z powodu kłopotów zdrowotnych Sergi Roberto nie mógł zagrać w czterech spotkaniach Barcy.

Najnowsze wieści w sprawie środkowego pomocnika wskazują, że ten przejdzie operację w Finlandii pod nadzorem sztabu medycznego Katalończyków. Na dzisiaj nie wiadomo jak długo piłkarz będzie dochodził do siebie po operacji.

Sergi Roberto to wychowanek Barcy i 11-krotny reprezentant Hiszpanii. Największymi sukcesami piłkarza są jak na razie dwa triumfy w Lidze Mistrzów i sześć mistrzowskich tytułów. Sergi Roberto wygrał też sześć razy Copa del Rey, triumfując także w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2012 i 2016 roku.

Czytaj więcej: FC Barcelona porozumiała się z Setienem ws. odszkodowania

FC Barcelona
Real Betis
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 4. grudnia 2021 16:11.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze