Real postawił ultimatum Modriciowi?

Luka Modrić
fot. PressFocus Na zdjęciu: Luka Modrić

Real Madryt chce zatrzymać Lukę Modricia, jednak stawia swojemu weteranowi ultimatum. Chorwackie media informują, że kontrakt pomocnika zostanie przedłużony, jeśli tylko zdecyduje się on na zakończenie reprezentacyjnej kariery.

  • Kontrakt Luki Modricia wygaśnie wraz z końcem sezonu
  • Zarówno Real Madryt, jak i sam zawodnik chcą kontynuować współpracę
  • Będzie ona możliwa tylko w przypadku rezygnacji weterana z gry dla reprezentacji Chorwacji

Real chce, aby Modrić miał więcej czasu na regenerację

Luka Modrić od lat jest filarem środka pola Realu Madryt. Pomimo zaawansowanego wieku wciąż utrzymuje miejsce w wyjściowej jedenastce, choć w ostatnim czasie młodsi koledzy starają się go wygryźć. Zbiega się to z gorszą dyspozycją pomocnika, który od zakończenia mistrzostw świata w Katarze nie może wrócić na swój najwyższy poziom.

Wciąż nieznana pozostaje natomiast przyszłość Chorwata. Po sezonie wygasa jego kontrakt, a do tej pory nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie jego przedłużenia. Nie ma wątpliwości, że obie strony chcą kontynuować współpracę. Królewscy stawiają jednak swojemu weteranowi ultimatum, które zadecyduje o jego dalszej grze w ich barwach.

Chorwackie media informują, że mistrzowie Hiszpanii wymagają od Modricia zakończenia reprezentacyjnej kariery. Spodziewali się, że taka decyzja pojawi się po zeszłorocznym mundialu, lecz dla pomocnika dalsza gra dla kadry pozostaje sprawą otwartą. Tuż po turnieju 37-latek nie wykluczył nawet występu na kolejnych mistrzostwach świata.

W ten sposób Real chce, aby Modrić miał więcej czasu na regenerację. Wpływ na mizerną formę w ostatnich tygodniach ma właśnie najprawdopodobniej nadmierna eksploatacja związana z grą dla reprezentacji Chorwacji.

Jeśli pomocnik postanowi pozostać w kadrze, jego przygoda na Santiago Bernabeu może dobiec końca. Jego obecną sytuację śledzą kluby w Arabii Saudyjskiej, które chciałyby zaangażować kolejną gwiazdę światowego formatu.

Zobacz również:

Jasna deklaracja Tottenhamu. Gwiazda nie trafi do ligowego rywala
Harry Kane

Harry Kane budzi ogromne zainteresowanie na Wyspach Brytyjskich. Najskuteczniejszy strzelec w historii Tottenhamu jest nieustannie kuszony przez Manchester United. Londyńczycy nie zamierzają go jednak sprzedawać do ligowego rywala – informuje “The Times”. Harry Kane stał się najskuteczniejszym strzelcem w historii Tottenhamu Angielski napastnik zastanawia się nad zmianą klubu Londyńczycy nie zgodzą się na transfer do

Czytaj dalej…

Komentarze