Raphinha wierzy w pomoc trybun podczas El Clasico

Barcelona zmierzy się dziś wieczorem z Realem Madryt, a gospodarze mają okazję na trzecie zwycięstwo z rzędu nad Królewskimi w tym roku kalendarzowym. Przed niedzielnym El Clasico Raphinha przyznał, że bardzo liczy na pomoc fanów zgromadzonych na Camp Nou.

Raphinha
PressFocus Na zdjęciu: Raphinha
  • Rahinha zabrał głos przed El Clasico
  • Brazylijczyk odniósł się ostatniej formy FC Barcelony
  • Początek meczu o godzinie 21:00

Barcelona ma szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu przeciwko Realowi

Kilka dni temu Robert Lewandowski już podkreślał, jak ważna jest gra u siebie. Teraz jego ofensywny kolega z drużyny, Raphinha, również wypowiedział się w podobnym tonie. Brazylijczyk wierzy, że głośny doping pomoże FC Barcelonie. – Mam nadzieję, że Camp Nou będzie pełne kibiców, którzy utrudnią życie Realowi Madryt – przyznał gracz blaugrany w jednym z wywiadów.

Raphinha z pewnością liczył na znacznie lepszy początek sezonu w Dumie Katalonii. Jednak w ostatnich tygodniach, zwłaszcza pod nieobecność Ousmane Dembele reprezentant Brazylii stał się czołową postacią w drużynie Xaviego. Napastnik zdobywał gole w dwóch meczach z rzędu przeciwko Athletikowi oraz Valencii.

– Najważniejsze jest zwycięstwo i to jest też główny nasz cel. Jednak po ostatnich naszych występach chcielibyśmy tym razem wrócić do kontrolowania meczu poprzez częste posiadanie piłki – przyznał Raphinha.

Zobacz również: Tylko trzech nieobecnych w El Clasico. Na jakie formacje zdecydują się Xavi i Ancelotti?

Komentarze