Messi poprowadził Barcelonę do wygranej, ozdobą trafienie Alby

Lionel Messi

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Osasuna 2:1. Dwie asysty w tym starciu zaliczył Lionel Messi. W pierwszym pojedynku sobotnich zmagań 26. kolejki La Liga, Real Valladolid rywalizował z Getafe. Mecz już od samego początku ułożył się po myśli gospodarzy. Ostatecznie, szybko strzelone bramki przeważyły o losach całego widowiska (2:1). Natomiast Elche dosyć niespodziewanie pokonało Sevillę 2:1.

Walkę o przetrwanie wygrał Real Valladolid

Starcie drużyn z dolej tabeli najciekawsze było w pierwszej połowie. Jeszcze przed przerwą, obie strony umieściły piłkę w siatce. Zdecydowanie lepiej w ofensywie radzili sobie piłkarze Realu Valladolid, którzy jeszcze przed drugim kwadransem cieszyli się dwubramkowym prowadzeniem. Getafe, co prawda zdołało zmniejszyć straty do minimum, jednak nie było na tyle skuteczne, aby doprowadzić do remisu.

Pełna relacja z meczu >

Sevilla pokonana przez beniaminka

W pierwszej połowie tego meczu niewiele się działo, żadna z drużyn nie potrafiła oddać celnego strzału, dlatego do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie na dwubramkowego prowadzenie dosyć nieoczekiwanie wyszli zawodnicy Elche. W 90. minucie Luuk de Jong zdobył dla Sevilli trafienie kontaktowe. Dla Andaluzyjczyków jest to druga porażka z rzędu w lidze hiszpańskiej.

Cadiz z bezcennym zwycięstwem

Cadiz zdołał wywalczyć pierwsze zwycięstwo od trzech miesięcy. Beniaminek z Kadyksu pokonał skromnie Eibar po trafieniu Alvaro Negredo z końcówki pierwszej połowy. Dzięki niemu Cadiz oddala się od strefy spadkowej, w której po zakończeniu spotkania znaleźli się podopieczni trenera Mendilibara.

Barcelona zgodnie z planem

FC Barcelona wywiązała się z roli faworyta i pokonała na wyjeździe Osasunę w meczu 26. kolejki La Liga. Tym samym Katalończycy zmniejszyli dystans do prowadzącego Atletico Madryt do zaledwie dwóch punktów.