FIFA zmartwiona sytuacją Barcelony, Infantino zabrał głos

Prezydent FIFA Gianni Infantino opowiedział o sytuacji z dotyczącej Fc Barcelony, która jest oskarżana o przekazywanie pieniędzy byłemu wiceprzewodniczącemu hiszpańskiej komisji sędziowskiej w celu wywarcia wpływu na sędziów.

Gianni Infantino
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gianni Infantino
  • FC Barcelonie grożą dotkliwe sankcje
  • Prokurata doszła do informacji, że Katalończycy przekazali ponad siedem milionów euro byłemu wiceprzewodniczącemu komisji sędziowskiej
  • Stanowisko w sprawie zabrał prezydent FIFA

Infantino skomentował sytuację dotyczącą Barcelony

Prezydent FIFA Gianni Infantino dał do zrozumienia, że jest zaniepokojony doniesieniami z Hiszpanii w sprawie FC Barcelony. Jednocześnie przekazał, że kluczowe jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania w sprawie.

– FIFA obserwuje wszystko, co dzieje się w piłce nożnej, a kiedy pojawiają się negatywne sytuacje, martwimy się, ponieważ kluby, zwłaszcza duże, robią wiele dla naszego sportu na świecie. Historię z Hiszpanii trzeba przeanalizować. We Włoszech były też momenty, które zaszkodziły piłce nożnej. Wszyscy musimy działać, szukać rozwiązań – mówił szef Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej cytowany przez El Pais.

Wcześniej hiszpańska prokuratura poinformowała, że ​​Barca przekazała Henriquezowi Negreirze, który pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji sędziowskiej, ponad 7,3 mln euro w latach 2001-2018.

Czytaj więcej: FIFA podjęła decyzję w sprawie Infantino, bez niespodzianki

Komentarze