La Liga: Atletico straciło punkty, cenna wygrana Sevilli – podsumowanie meczów 20. kolejki

Angel Correa

Wyniki 20. kolejki La Liga. Dziewięć goli padło w niedzielnych meczach ligi hiszpańskich. Po pełną pulę sięgnęła Sevilla FC, wygrywając z Getafe (1:0). Tymczasem dwa oczka straciło Atletico Madryt, które zremisowała z Villarreal (2:2).

Atletico z cudownym golem Correi

W pierwszym meczu dnia Real Betis na wyjeździe zremisował z Rayo Vallecano. Andaluzyjczycy na przerwę udali się z jednobramkową zaliczką za sprawą gola strzelonego przez Sergio Canalesa. Niemniej po zmianie stron do wyrównania doprowadził Baliu i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Z roli faworyta wywiązała się jednak Sevilla FC. Ekipa Julena Lopteguiego zaliczyła skromny triumf dzięki bramce zdobytej przez Mira.

Najwięcej emocji było natomiast na Estadio de la Ceramica, gdzie Villarreal mierzył się z Atletico. Mecz lepiej zaczęli madrytczycy dzięki bramce zdobytej z połowy boiska przez Angela Correę. Mimo wszystko gospodarze zdołali się podnieść. Najpierw Pau Torres doprowadził do remisu. Tymczasem w drugiej połowie bramkę na 2:1 zdobył Alberto Moreno. Ostatnie słowo należało z kolei Geoffreya Kondogbi, który ustalił wynik spotkania na 2:2 w 67. minucie.