Ojciec Messiego otrzymał wytyczne. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Lionel Messi w dalszym ciągu nie wyjaśnił swojej przyszłości, a jego umowa z Barceloną obowiązuje tylko do końca sezonu. Do ewentualnego podpisania nowego kontraktu może dojść najwcześniej po zakończeniu rozgrywek – informują hiszpańskie media.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że zwycięstwo Joana Laporty w prezydenckich wyborach sprawi, że przyszłość Lionela Messiego zostanie bardzo szybko wyjaśniona. Na razie jednak nie doczekaliśmy się żadnych komunikatów w tej sprawie.

Messi nie chce zaprzątać sobie głowy

W Barcelonie obecnie przebywa ojciec i zarazem reprezentant zawodnika Jorge Messi. W związku z tym pojawiły się informacje o możliwych negocjacjach w sprawie nowego kontraktu dla argentyńskiego napastnika. Jednak jak informuje COPE kibice oraz władze klubu będą musiały uzbroić się w cierpliwość. Messi miał przekazać swojemu ojcu, aby nie zasiadał do negocjacji z zarządem Barcelony w sprawie nowego kontraktu przed zakończeniem obecnego sezonu.

Kapitan Dumy Katalonii chce skupić się na końcówce obecnego sezonu i walce o mistrzostwo Hiszpanii. FC Barcelona z 65 punktami na koncie zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli La Liga. Prowadzące Atletico Madryt ma nad nią pięć punktów przewagi, natomiast drugi Real Madryt ma na koncie dwa punkty więcej. Trzeba jednak pamiętać, że drużyna Ronalda Koemana ma do rozegrania jedno spotkanie więcej.

Kibice katalońskiego klubu raczej nie muszą się jednak niepokoić o to, czy Messi w przyszłym sezonie nadal będzie występował w Barcelonie. Według COPE relacje z prezydentem Joanem Laportą są bardzo dobre, a nieformalne rozmowy między zainteresowanymi stronami były już prowadzone. Niemniej jednak Messi chce obecnie w pełni skoncentrować się na pomocy drużynie w walce o tytuł.

Najbliższe ligowe spotkanie FC Barcelona rozegra w czwartkowy wieczór. O godzinie 22:00 zmierzy się na Camp Nou z Getafe.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 22. kwietnia 2021 21:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze