Gareth Bale i Luka Modrić
Gareth Bale i Luka Modrić fot. PressFocus

Modrić broni Bale’a. “To niesprawiedliwe”

Luka Modrić stanął w obronie swojego byłego klubowego kolegi Garetha Bale’a. Chorwat uważa, że krytyka Walijczyka, który wrócił latem do Tottenhamu Hotspur, była w dużym stopniu niesprawiedliwa.

Czytaj dalej…

Modrić i Bale przez kilka lat występowali razem w zespole Realu Madryt. Skrzydłowy z Walii latem zdecydował się jednak na opuszczenie Santiago Bernabeu i powrót do Premier League. W ostatnim czasie Walijczyk nie mógł liczyć na regularne występy w drużynie prowadzonej przez Zinedine’a Zidane’a, a także był mocno krytykowany przez kibiców Królewskich za swoje zachowanie.

– Miałem okazję grać z Garethem przez długi czasu, przez dużą część mojej piłkarskiej kariery. To wspaniały facet. Uważam, że to, co ludzie ostatnio o nim mówią, jest po prostu niesprawiedliwe – powiedział Luka Modrić w rozmowie z Cope, cytowany przez ESPN. – To czego Gareth dokonał w Madrycie jest imponujące. Przeze mnie będzie zawsze pamiętany jako zawodnik, który zrobił wiele dla tej drużyny i tego klubu – dodał chorwacki pomocnik.

Bale nie miał problemów w szatni Realu

Modrić zaprzeczył również pojawiającym się plotkom, jakoby Bale nie miał dobrych relacji z kolegami z drużyny. – Ludzie mówię wiele rzeczy, ale Gareth nigdy nie miał z nikim problemu w szatni. Mówił po hiszpańsku, tylko po prostu nie udzielał wywiadów. W szatni żartował i rozmawiał z nami – kontynuował pomocnik Realu Madryt.

– Wszyscy byliśmy z niego zadowoleni… Ludzie zapominają o wszystkim, co zrobił, ale z czasem przypomną sobie, że był niesamowitym i ważnym zawodnikiem dla Realu Madryt. Każdy zachowuje się na swój sposób i ma swój sposób działania. Gareth taki był. Nie był zbytnio towarzyski, ale w szatni wszystko było w porządku. Szkoda, że być może wszystko, co zrobił, zostało zapomniane z powodu ostatniego roku – powiedział Modrić.

31-letni Bale w Realu Madryt występował przez siedem lat. W tym czasie rozegrał w jego barwach 251 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 105 bramek i dokładając do tego 68 asyst.

Komentarze