Lewandowski o zmianach po transferze do Barcelony. “Wzmocniła się samoocena”

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski już w Bayernie Monachium zachwycał. Po zmianie barw klubowych polski napastnik jednak nie osiadła laurach. Piłkarz opowiedział ostatnio, co dał mu transfer do FC Barcelony.

  • Robert Lewandowski bez kompleksów zaczął swoją przygodę z liga hiszpańską
  • Zawodnik cytowany przez Bild nie ukrywa, że zamiana klubu ma na niego pozytywny wpływ
  • 34-latek ma już 11 goli strzelonych w szeregach FC Barcelony

“Przeprowadzka do Barcelony dała mi impuls”

Robert Lewandowski za 45 milionów euro trafił w trakcie letniego okna transferowego z Bayernu do Barcelony. Ponadto Bawarczycy zapewnili sobie pięć milionów euro w formie ewentualnych bonusów. Zawodnik związał się natomiast z klubem z Camp Nou kontraktem do 2026 roku.

– Przeprowadzka do Barcelony dała mi impuls. Wzmocniło moją samoocenę. Wiedziałem, że muszę odegrać decydującą rolę w wynikach meczów. Nie boję się tej roli – mówił Lewandowski cytowany przez Bild.

Zobacz także:

– Jestem z siebie bardzo dumny. Młodzi piłkarze są dobrze poinformowani, chętnie rozmawiają i nie boją się zadawać pytań. Przekazuję im swoją wiedzę i doświadczenie – dodał Polak.

W trakcie trwającej kampanii 34-letni napastnik rozegrał osiem meczów, w których strzelił 11 goli. Lewandowski jest obecnie liderem klasyfikacji najlepszych strzelców La Liga. Na koncie reprezentanta Polski są także dwa kluczowe podania.

W najbliższym czasie zawodnik będzie miał natomiast okazję na poprawę swojego bilansu w reprezentacji Polski. Jak dotąd w 132 spotkaniach strzelił 76 goli.

Czytaj więcej: Lewandowski o 0:2 z Bayernem. “Emocjonalnie najtrudniejszy mecz w moim życiu”

Komentarze