Laporta przyznał, że wcześniej powinien podjąć decyzję o losie Koemana

Joan Laporta
fot. PressFocus Na zdjęciu: Joan Laporta

FC Barcelona ostatnio podjęła decyzję o rozstaniu z Ronaldem Koemanem. Tymczasem w piątek w trakcie konferencji prasowej wytłumaczył się ze swojej decyzji prezydent Blaugrany. Sternik ekipy z Camp Nou nie ukrywał, że wcześniej powinien podjąć decyzję o rozstaniu z holenderskim trenerem.

  • FC Barcelona w końcu podjęła ddecyzją o rozstaniu z Ronaldem Koemanem
  • Prezydent Blaugrany Joaon Laporta wyjaśnił powody decyzji w trakcie piątkowej konferencji prasowej
  • Tymczasowym opiekunem ekipy z Camp Nou został Sergi Barjuan

Laporta skomentował decyzję o rozstaniu zwolnieniu Koemana

FC Barcelona na razie podjęła decyzję, że tymczasem następcą Koemana będzie Sergi Barjuan. Z kolei względem Holendra będzie musiała zapłacić ogromne odszkodowanie. Mimo wszystko prezydent Barcy dał do zrozumienia, że nie żałuje swojej decyzji.

– Sytuacja była nie do utrzymania. Widząc, co się stało, łatwiej jest przeanalizować moje decyzje – przyznał Laporta, wyjaśniając, dlaczego poświęcił Holendrowi tak dużo czasu.

– Może powinienem był wcześniej zdecydować o rozstaniu z Koemanem, ale uznaliśmy, że zasługuje na to, aby obdarzyć go zaufaniem. W każdym razie biorę za tę decyzję pełną odpowiedzialność – kontynuował Hiszpan.

– Stosunki z Koemanem są dobre. Powiedział, że rozumie naszą decyzję i że jest to część gry. Negocjacje w sprawie rozwiązania jego kontraktu podążają w dobrym kierunku – przekonywał Laporta.

FC Barcelona po rozegraniu dziesięciu kolejek ligowych legitymuje się 15 punktami na koncie, plasując się na dziewiątej pozycji w ligowej tabeli. W najbliższym czasie ekipie z Camp Nou czekają potyczki kolejno z Deportivo Alaves w La Liga i Dynamo Kijów w Lidze Mistrzów.

Czytaj więcej: Ronald Koeman zwolniony. FC Barcelona podała komunikat

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 16:39.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze