Wielki Benzema poprowadził Real, Celta, Granada i Getafe ze zwycięstwami

Brais Mendez
PressFocus Na zdjęciu: Brais Mendez

W pierwszych dwóch niedzielnych spotkaniach 14. kolejki La Liga zwycięstwa odniosły gospodarze. Celta Vigo u siebie pokonała 2:0 Deportivo Alaves, natomiast Granada uporała się z Realem Betis. W pojedynku dwóćh zespołów stroniących od gry piłką, Getafe pokonało na wyjeździe Cadiz. Wspaniały mecz z Eibarem rozegrał Karim Benzema, odnotowując gola i dwie asysty.

Celta Vigo – Deportivo Alaves 2:0

Celta Vigo potwierdziła w niedzielne popołudnie wysoką formę i odniosła czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Brais Mendez, który zdobył obie bramki w wygranym 2:0 meczu. Dzięki zdobytym trzem punktom drużyna z Estadio Balaidos awansowała na siódme miejsce w tabeli La Liga.

Granada CF – Real Betis 2:0

Zwycięstwem gospodarzy zakończyło się również drugie niedzielne spotkanie. Drugą wygraną z rzędu odniosła Granada, która u siebie pokonała 2:0 Real Betis. Obie bramki padły po uderzeniach doświadczonego Roberto Soldado w pierwszej części meczu. Dla drużyny z Sewilli to już czwarta porażka w pięciu ostatnich wyjazdowych meczach.

Cadiz CF – Getafe CF 0:2

To spotkanie zdecydowanie nie zapowiadało się na najprzyjemniejsze dla oczu. Mierzyli się ze sobą bowiem dwaj trenerzy, którzy od gry piłką, zdecydowanie preferują oddanie jej przeciwnikowi. Ostatecznie Cadiz dał się pokonać swoją własną bronią. Jeszcze przed przerwą bramkę zdobył Cucho. Już w doliczonym czasie gry wynik przypieczętował Nemanja Maksimović. Serb wykorzystał przejęcie i asystę Allana Nyoma. Dzięki tym dwóm trafieniom Getafe przerwało serię siedmiu kolejnych spotkań bez zwycięstwa.

SD Eibar – Real Madryt 1:3

Królewscy z kolejnym wyjazdowym zwycięstwem. Choć Kike Garcia zgłosił swą kandydaturę do trafienia sezonu, gol i dwie asysty Benzemy załatwiły sprawę. Real Madryt w pełni zasłużenie wywiózł z Ipuruy trzy punkty. W świetnej formie pozostają Karim Benzema, Toni Kroos i Luka Modrić, a Los Blancos zrównali się punktami z liderującym Atletico.