Koncertowa pierwsza połowa, mocna końcówka, pogrom w Madrycie – La Liga

Wyniki 24. kolejki La Liga. Getafe wygrało z Gironą 3:2. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo dzięki znakomitej pierwszej połowie (3:0). Potem Almeria przegrała z Villarrealem 0:2 (oba gole w ostatnim kwadransie), a Mallorca z Elche 0:1. W czwartej potyczce Atletico zdemolowało Sevillę aż 6:1. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Enes Unal
PressFocus Na zdjęciu: Enes Unal

Emocje na początek, bezradna Almeria, Atletico z trzema oczkami

Getafe grało z Gironą. Gospodarze nie dali rywalom żadnych szans do przerwy, ponieważ prowadzili aż 3:0. Goście po zmianie stron wzięli się za odrabianie strat, ale ostatecznie i tak przegrali 2:3. Almeria rywalizowała z Villarrealem. W tym meczu długo utrzymywał się wynik 0:0. W końcówce goście przechylili szalę wiktorii na swoją korzyść i triumfowali 2:0. Obecnie Almeria ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Mallorca podejmowała Elche. Gospodarze nie wykorzystali atutu własnego stadionu i przegrali z „czerwoną latarnią” 0:1. Jedynego gola zdobył Lucas Boye. Na koniec sobotnich zmagań Atletico mierzyło się z Sevillą. Gospodarze nie dali rywalom żadnych szans i wygrali aż 6:1. Warto wspomnieć, że madrytczycy są niepokonani w lidze już od 8 stycznia. A Sevilla ma tylko jedno oczko przewagi nad strefą spadkową.