Jeden gol w Barcelonie, kłopoty Bilbao – La Liga

Quique Setien
PressFocus Na zdjęciu: Quique Setien

Wyniki 18. kolejki La Liga. FC Barcelona skromnie pokonała Getafe 1:0 i cały czas jest na pierwszej lokacie w tabeli. Na wiktorię Dumy Katalonii skutecznie odpowiedział Real. Madrytczycy wygrali w delegacji z Bilbao 2:0. Baskowie czekają zatem na ligowy triumf od 8 listopada. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Zacięta końcówka na Estadio de la Ceramica, Pedri bohaterem Barcelony

W pierwszej potyczce Villarreal wygrał na swoim stadionie z Gironą 1:0 (gospodarze zdobyli bramkę w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry). Goście zanotowali zatem pierwszą porażkę w lidze od 20 października. Potem Elche zremisowało z Osasuną 1:1.

W dwóch kolejnych spotkaniach grali faworyci do mistrzostwa Hiszpanii. O 18:30 FC Barcelona rozpoczęła bój z Getafe. Znowu bez udziału zawieszonego Roberta Lewandowskiego. Podopieczni Xaviego skromnie pokonali rywali 1:0 po golu Pedriego z 35. minuty. W czwartym meczu Real Madryt triumfował w delegacji z Bilbao 2:0. W tym momencie Katalończycy mają trzy oczka przewagi w tabeli nad Los Blancos.