Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Nagelsmann: Prowadziłem rozmowy z Realem

Szkoleniowiec RB Lipsk, Julian Nagelsmann, potwierdził, że prowadził rozmowy z Realem Madryt w 2018 roku. Królewscy byli poważnie zainteresowani zatrudnieniem niemieckiego trenera, ale ostatecznie do tego nie doszło.

Czytaj dalej…

Nagelsmann miał w 2018 roku zastąpić na tym stanowisku Zinedine’a Zidane’a, który zdecydował się na odejście z klubu. Obie strony nie doszły jednak do porozumienia, a trenerem Realu został Julen Lopetegui.

Od początku sezonu 2019/20 33-letni Nagelsmann prowadzi RB Lipsk, do którego trafił po trzech imponujących sezonach w Hoffenheim.

Nagelsmann w przyszłości trenerem Realu?

– Miałem rozmowy telefoniczne z Realem Madryt, ale w końcu nie zdecydowałem się na wyjazd tam – powiedział Nagelsmann w rozmowie z dziennikiem Marca. – Byłem jednym z kandydatów, którzy znaleźli się na krótkiej liście, ale nie uważam, że wyjazd do Madrytu byłby dobrą decyzją – kontynuował.

– Chciałem, aby mój następny krok w karierze był logiczny i chciałem się rozwijać. RB Lipsk bardzo starał się, aby mnie sprowadzić i to było ważne – mówił Nagelsmann. – Z Realem Madryt uzgodniliśmy, że w przyszłości porozmawiamy ponownie, jeśli będą potrzebować nowego trenera, a ja będę dostępny.

Komentarze